V sobotu sa beží ôsmy Kordícky Extrém

ŠPORT
0 /

Počas svojej doterajšej histórie sa Kordícky Extrém stal jednými z najvyhľadávanejších pretekov svojho druhu a výzvou pre vytrvalcov a kondičných bežcov z celého Slovenska. V sobotu 18. júla 2020 na ôsmom ročníku to nebude inak.

Kordický Extrém 2020

Organizátori popisujú Kordický Extrém slovami:

„Kto si tieto preteky nespútanou divočinou hrebeňom Kremnických vrchov raz vyskúša, natrvalo si ich zamiluje. Pomalé a náročné výbehy, prudké technické zbehy, panoramatické výhľady zo Skalky do hlbokých dolín.“

Kráľovský okruh 26,4 km (štart o 8:30) prevedie bežcov celým hrebeňom. Behať budú aj Chrústi do 5 rokov (štart 8:45). Všetkých na záver spojí už legendárna „cieľová rovinka“. Podujatie je druhým míľnikom v detskej sérii Marathon BB miniTour, v hre budú body na 800 m trati (štart 9:20).

Ďalší 11,7 – kilometrový okruh (štart 10:00) je ideálny pre všetkých, ktorým stačí pre šťastie hodinový beh, rýchla desiatka, či piánko polmaratón a vedia si vychutnať svieži lesný vzduch. Beh na 5,3 km (štart 10:15) ponúka rýchlu zábavu ako život – raz do kopca a raz z kopca.

Podujatie sa koná v obci Kordíky. Pretekári pobežia cez spevnené turistické chodníky, poľné a lesné cesty. Viac informácií získate na  https://www.facebook.com/KordickyExtrem/.

Trate

Najkratšiu 800 – metrovú trasu  tvorí obecný okruh s okolitou prírodou. Štart a cieľ je pri obecnom úrade Kordíky. Na 5,3 – kilometrovej trase sa beží lesom smerom na Králiky cez nenáročný terén k hotelu Lesák, kde pretekárov čaká občerstvovacia stanica. Ďalej sa beží Barborskou cestou stúpaním do cieľa. Štart a cieľ 11,7 – kilometrovej trate je tiež pri obecnom úrade. Beží sa po zvážnici do obce Králiky a späť.

Najdlhšia a najnáročnejšia trasa na Kráľovskom okruhu vedie cez chatársku oblasť smerom na Ištvánku, ďalej po hrebeni Kremnických vrchov smerom na Zlatú studňu a Tri Kríže, kde bude občerstvovacia stanica s kontrolným bodom. Bežca, ktorý týmto úsekom neprebehne do 11:00 hod., rozhodcovia zastavia a odvedú späť do štartového i cieľového priestoru.

Tí, ktorí stihnú predpísaný limit v kontrolnom bode, budú pokračovať zvážnicou k lyžiarskemu vleku na Králikoch. Pri strelnici sa trať napojí na hlavný úsek a ďalej vedie cez občerstvovaciu stanicu až do cieľa. Každý účastník behu na tejto trase musí mať so sebou minimálne pol litra vody a vlastné občerstvenie.

Štartuje sa v mužských a ženských kategóriách, ktoré sa zároveň delia podľa veku a dĺžky trate. Najviac bežcov a bežkýň absolvuje 11,7 – kilometrovú trať, v behu na 800 m štartujú deti od 6 do 12 rokov.

Najdlhšia trať sa delí pre mužov i ženy do 39 rokov a nad 40 rokov. Časomiera funguje prostredníctvom čipov.

V cene štartovného na príslušnú trať je pamätné štartové číslo, pamätná medaila po dobehnutí do cieľa, šatne na prezlečenie, občerstvenie v cieli a ďalšie služby.

Autor: (dem), Foto: ilustračné FB