V sobotu budú v Kremnici prvé preteky v ľadolezení na ľadopáde

Z regiónu
0 /

Už najbližšiu sobotu 15. februára 2020 sa v zimnom stredisku Skalka pri Kremnici uskutočnia preteky v ľadolezení SKALCAP ICEBEAR CLIMBING 2020.

Vyznávači adrenalínových športov majú o dôvod viac, prečo navštíviť Skalku pri Kremnici. Horolezecký klub Icebear pozýva všetkých v sobotu na preteky v ľadolezení. Ľadopád umiestnený v starej časti strediska , na pravej strane na zjazdovke Turček, si lezci vyskúšali nesúťažne vlani.

S nápadom ľadopádu na Skalke prišiel Peter Vráb z Horskej záchrannej služby – terajší riaditeľ pretekov, ktorý podobné steny videl v zahraničí:

,Je to moja srdcovka, už dávno som chcel niečo také vytvoriť.  Vlani sa to podarilo vďaka finančnému príspevku mesta Kremnica za pomoci ďalších dobrovoľníkov. Na vybudovanie ľadopádu je potrebný príjem vody, buď umelý alebo z prírodného zdroja. Keďže na Skalke sa napríklad potok nenachádza, potrebovali sme umelý zdroj, ktorý sa nám práve vďaka príspevku mesta podarilo zaobstarať.“

V sobotu pôjde o nultý ročník podujatia a vôbec prvé preteky na Slovensku aj v Česku, ktoré sa konajú na umelo vytvorenom 44 – metrovom ľadopáde. Svoju šikovnosť predvedú skúsení ľadolezci na časti z jeho plochy  dĺžky 22 m a šírky 14 m.

Časový rozpis podujatia:

9:00 – 9:30 Prezentácia

9:45 Otvorenie súťaže

10:00 Zahájenie plnenia disciplín

17:00 Vyhlásenie výsledkov

Podujatie organizuje Horolezecký klub Icebear. Viac informácií nájdete na  www.icebear-climbing.sk. Zaujímavosti z prípravy podujatia sú na FB  Horolezecký klub Icebear.

Autor: (dem), Foto: ilustračné