V septembrovom CINEMAX BB dávajú Tritisíc rokov túžby, DC Ligu superzvierat pre deti a Jána Žižku

Kino
0 /

Vstupujeme do septembra a to znamená koniec letných prázdnin. Ani počas všedných školských či pracovných dní  sa chýlia ku konci. Možno sa však ešte trochu rozptýliť napríklad v kine na dobrom filme. Preto prichádzame  s ponukou najnovších filmových premiér v CINEMAX BB, ktoré sa oplatí vidieť. Prinášame vám ich prehľad od štvrtka 1. septembra 2022 aj s video ukážkami.

TRITISÍC ROKOV TÚŽBY

Fantasy romantický film, Austrália 108 minút. Najnovšie dielo fenomenálneho režiséra snímok Mad Max, Happy Feet či Čarodejnice z Eastwicku v sebe kombinuje fantáziu s prostredím Orientu.

Idris Elba v ňom ako čarovný džin z fľaše rozpráva príbehy túžby naprieč históriou, takže režisér George Miller ponúkne divákom akúsi svojskú verziu Rozprávok tisíc a jednej noci. Prvé zábery z filmu Tritisíc rokov túžby ukazujú, že George Miller ho natočil v podobnom divokom a excentrickým štýle, aký ho preslávil v snímke Mad Max: Zbesilá cesta z roku 2015. Osamelá intelektuálka, doktorka Alithea Binnie (Tilda Swinton), má striktne racionálny prístup k životu.

Na jednej zo svojich ciest po svete však zažije niečo, čo prevráti jej svet kompletne hore nohami. Na trhu v Istanbule si kúpi starožitný suvenír, z ktorého ako v rozprávke nechcene vypustí džina (Idris Elba). Ten jej ponúkne splniť tri želania výmenou za svoju slobodu.

Neodolateľná ponuka má však háčik. Doktorka sa vyzná v mytológii a veľmi dobre vie, že s džinom sa neradno zahrávať bez následkov, keďže takto splnené priania sa väčšinou napokon obrátia proti tomu, kto si ich želal. Džin jej začne rozprávať fantastické príbehy zo svojej minulosti a z histórie ľudí. Napokon sa Alithea predsa len nechá zlákať a vysloví želanie, ktoré obidvoch prekvapí…

DC LIGA SUPERZVIERAT – Detské kino v sobotu 3. a v nedeľu 4. septembra o 16:00

Animovaná dobrodružná komédia, USA 105 minút. Superpes Krypto a Superman sú nerozluční priatelia, ktorí zdieľajú rovnaké superschopnosti a bok po boku bojujú proti zločinu v Metropolise. Keď Supermana a zvyšok Justice League unesú, Krypto musí presvedčiť zvieraciu bandu z útulku – psa Acea, prasa PB, korytnačku Merton a veveričku Chipa – aby ovládli svoje nové superschopnosti a pomohli mu zachrániť superhrdinov.

JAN ŽIŽKA – Predpremiéra v stredu 7. septembra o 18:00

Životopisná historická dráma, Česká republika 125 minút. Film inšpirovaný skutočným príbehom jedného z najväčších vojvodcov svojej doby, nikdy neporazeným Jánom Žižkom z Trocnova, ktorý sa stal vďaka svojim činom legendou.

„Snažil som sa do traileru vložiť trochu viac z príbehu filmu, čo je pre mňa dôležité. Pre mňa je film vlastne celý o Žižkovom osobnom príbehu,“  zveril sa režisér Petr Jákl.

Dvojhodinový veľkofilm  sa odohráva v roku 1402. „Vybral som si tento rok, pretože politická situácia bola vtedy veľmi podobná tej súčasnej. Politici sa hádali, chceli pre seba uchmatnúť čo najviac moci a peňazí,“ opísal Jákl historický kontext, do ktorého zasadil príbeh zrodu vojvodcu.

„V tom čase začal Jan Hus kázať v Betlehemskej kaplnke a odohrali sa udalosti, ktoré nakoniec viedli k jeho upáleniu,“ hovorí režisér a dodáva, že každý by si mal urobiť názor na Žižku a celé obdobie, ktoré viedlo k husitským vojnám, sám.

Zmena programu vyhradená. Aktuálny program, novinky a obsah filmov nájdete vždy na adrese http://www.cine-max.sk/.

Zdroj: CINEMAX BB, Foto: ilustračné