V piatok máme vo finále Miss Slovensko 2020 dve Bystričanky, držme palce!

KULTÚRA
0 /

Finalistky 25. ročníka súťaže  MISS SLOVENSKO 2020 sa po odloženom aprílovom finále tejto populárnej súťaže krásy konečne dočkajú. Finálový večer sa uskutoční v piatok 14. augusta 2020 a v priamom prenose od 20:35 ho odvysiela TV JOJ. Organizátormi sú LGM Production v spolupráci s Oklamčák Production a TV JOJ.

Dve bystrické želiezka v ohni

Banskú Bystricu budú v 12 – člennom finále reprezentovať dve sympatické dievčatá, ktorým budeme držať palce dievčatá.

S číslom 6 to bude Ivana Zvaríková, absolventka Gymnázia J.G.Tajovského v Banskej Bystrici študujúca na Filmovej a televíznej fakulte VŠMU v Bratislave.

Číslo 12 bude mať Viktória Podmanická, absolventka ZŠ Spojová – teraz študentka Gymnázia J.G.Tajovského v Banskej Bystrici. Obom Bystričankám budeme vo finále držať palce.

Finalistky MISS Slovensko 2020

1. Natália Vohláriková, Šintava

2. Kristína Víglaská, Zvolen

3. Kristína Kramárová, Trenčín

4. Lucia Jesenská, Vrútky

5. Melanie Theresa Beňková, Borský Mikuláš

6. Ivana Zvaríková, Banská Bystrica

7. Natália Lopašovská, Sereď

8. Leona Novoberdaliu, Bratislava

9. Vanessa Šabíková, Hronský Beňadik

10. Alexandra Svrčková, Prievidza

11. Viktória Špotáková, Marianka

12. Viktória Podmanická, Banská Bystrica

Víťazka 25. titulu MISS SLOVENSKO získa účasť na Miss World 2020, honorovanú zmluvu od spoločnosti LGM, osobný automobil Hyundai i30 N Line, dovolenku pre 2 osoby v Ománe od cestovnej kancelárie Hydrotour, moderný 3 – izbový byt na 1 rok v jednom z projektov spoločnosti ISMONT a viacero ďalších cien.

Počas finále porota zvolí aj Miss International Slovakia 2020 a Miss Supranational Slovakia 2020. Prvý titul Miss Press tohto ročníka Miss Slovensko na základe hlasovania novnárov získala v utorok súťažiaca s číslom päť  Melanie Theresa Beňková.

Finálový večer

Počas piatkového večera sa súťažiace predvedú v zaujímavých modeloch niekoľkých módnych domov a zvučných značiek. Diváci sa môžu tešiť na špeciálne číslo vyskladané po skupinách z ich talentových dispozícii. Nebude chýbať spev, hra na klavír, tanec či prvky bojového umenia.

„Minulý rok sa práve toto číslo galavečera stretlo s veľmi dobrou reakciou divákov, preto sme sa ho rozhodli zaradiť opäť. Dievčatá budú až na pár výnimiek pospájané v spoločných číslach a bude tam nakoniec aj jedno prekvapenie, uvidíte, ten program je vymyslený naozaj pekne,“

hovorí riaditeľ súťaže Michael Kováčik, ktorý bude zároveň predsedom hlavnej poroty.

Jej členmi budú bývalá riaditeľka Miss Slovensko Lucia Hablovičová, víťazka titulu Miss Slovensko 2009 Barbora Franeková, šéfredaktorka magazínov Eva, Madam Eva a Emma Eva Blahútová, zakladateľka kozmetickej značky Envy Therapy Natália Selveková, fotograf Lukáš Kimlička, bývalý hráč NHL, hokejový expert a komentátor Boris Valábik a automobilový pretekár Matej Homola.

Na úvod finálového zaznie špeciálna verzia skladby Hanging Tree v podaní slovenskej speváčky Liny Mayer, ktorá spievať vlastnú skladbu  finalistkám aj počas predvádzania ich ďalšej kolekcie. V spoločnom duete sa potom predstavia Dara Rolins a Kali, nebude chýbať ani slovenský rapper Ego. Moderátormi budú Marián Čekovský a Milan Zimnýkoval. Úplne nové korunky pre missky  tento rok vyrobil umelecký zlatník Martin Smolka.

Okrem troch hlavných titulov, o ktorých rozhodne porota, budú na základe hlasovania verejnosti ocenené aj víťazky v kategóriách Eva Miss Sympatia, Hyundai Miss Drive, Miss Gosh, Miss Top kondícia, Miss Príjemný hlas. Hlasovať môžete podľa https://www.miss-slovensko.sk/hlasovania/.

Výťažok z esemeskového hlasovania o titul Eva Miss Sympatia venujú organizátori súťaže neziskovej organizácii Plamienok, ktorá je na Slovensku priekopníkom rozvoja detskej domácej paliatívnej starostlivosti a smútkového poradenstva pre deti a ich rodiny.

Finálový večer začína v piatok o 20:35 hod. v bratislavskej Inchebe za prísnych bezpečnostných opatrení. Podľa Michaela Kováčika komplet všetci, štáb, backstage, zamestnanci Incheby, vizážisti, kaderníci, všetci účinkujúci, finalistky a porota už boli testovaní na koronavírus a pred vystúpením absolvujú ďalšie testy.

„Čo sa týka návštevníkov, budú dodržané rozostupy, musia prísť v rúškach, budeme im merať teplotu a bude k dispozícii dezinfekcia. Rozhodli sme sa ísť touto cestou, chceli sme urobiť finále aj s divákmi, keďže je to 25. ročník a naozaj chceme, aby to bolo veľkolepé,“

dodal na záver riaditeľ súťaže Miss Slovensko 2020.

Autor: (dem), Foto: SITA a MISS Slovensko 2020