Túto sobotu štartuje 6. ročník populárneho behu Kordícky Extrém

ŠPORT
0 /

V sobotu 21. júla  2018 o 8:30 hod. sa na Kordíkoch konajú zaujímavé preteky Kordícky Extrém.  Na štarte sa okrem iných bežcov predstavia aj naši úspešní biatlonisti s biatlonostkami a hokejisti majstrovského HC´05 iClinic Banská Bystrica aj s novým kanadským trénerom

Kto si tieto preteky nespútanou divočinou hrebeňom Kremnických vrchov raz vyskúša, natrvalo si ich zamiluje. Pomalé a náročné výbehy, prudké technické zbehy, panoramatické výhľady zo Skalky do hlbokých dolín.

Táto osudová láska rozhodne nie je na žiadnej zo svojich tratí obyčajná. 26,2 km kráľovský okruh Vás prevedie celým hrebeňom a má o čosi viac, než všetko, čo kvalitná krosová šialenosť má mať. 11,4 km okruh je naopak ideálny pre všetkých, ktorým stačí pre šťastie hodinový beh, rýchla desiatka, či piánko polmaratón a vedia si vychutnať svieži lesný vzduch.

Štartovacia výzva na 4,2 km ponúka rýchlu zábavu ako život – raz do kopca a raz z kopca. Behať samozrejme budú aj chrústi do 5 rokov. Všetkých na koniec spojí už legendárna „cieľová rovinka“. Podujatie je druhým míľnikom v detskej sérii Marathon BB miniTour, v hre budú body na 800m trati.

extrem

„Kvalitu pre bežcov a servis pre divákov nám pomáha realizovať obec pod taktovkou starostu Jána Záchenského. Všetko beží tak, ako má aj vďaka osobnej angažovanosti Juraja Kovala, ktorý nás v roku 2012 previedol bežeckými chodníkmi nad Kordíkmi, kde žije a trénuje,“

hovorí jeden z organizátorov Miroslav Štrba, ktorý Vás pozýva na 6. ročník najkrajšieho a najťažšieho krosového behu na strednom Slovensku – Kordícky Extrém, do malebnej obce Kordíky pri Banskej Bystrici.

plagat kordicky extrem

Podujatie je určené pre celé rodiny, ale aj výkonnostných bežcov. Tento ročník bude  za účasti kompletnej mužskej slovenskej biatlonovej reprezentácie, ktorej členovia sa predstavia na 11 km trati: Michal Šima, Tomáš Hasilla, Martin Otčenáš, Šimon Bartko, Matej Kazár a aj tréner Daniel Kuzmin.

S nimi prídu bežať 11 km trať aj biatlonistky Terézia PoliakováNasťa Kuzminová. No a 4 km trať si zabehne 20 hokejistov z kádra HC ´05 iClinic Banská Bystrica, vrátane nového kanadského trénera Dana Cemana. Donesú aj víťazný majstrovský pohár.

Organizátori očakávajú na podujatí účasť 700 bežcov, spolu okolo 3000 návštevníkov. Moderuje Adam Lehocký. Skôr ako sa pobalíte do Kordík, rezervujte si miesto na štarte, je ich tak akurát: na 26 km 200 účastíkov, na 11 km 200 účastníkov a na 4 km tiež 200 účastníkov.

extrem7

Klub verných – účastníci, ktorí absolvovali všetky ročníky podujatia:

Branislav Bician Richard Lehocký
Radek Doktor Ján Mojžiš
Juraj Donoval Peter Mojžita
Eva Donovalová Lucia Mojžitová
Milan Fekiač Miriam Moravíková
Matej Hríbik Peter Palyo
Ľubomír Hrmo Ján Spodniak
Marian Chamula Igor Šalko
Lucia Kamenska Nora Šillíková
Juraj Koval Kristína Švecová
Dušan Krajčovič Milan Valocka

Propozície: http://marathonbbtour.sk/downloads/propozicie2018/propozicie_Kordicky_extrem_2018.pdf. Účasť na podujatí, ktoré  je súčasťou Marathon BB Tour 2018, oprávňuje tlač maratónskeho pasu.

A takto to vyzeralo Na Kordíckom Extréme pred pár rokmi:

Zdroj: Marathon BB, Foto: ilustračné