TC BASELINE drží extraligovú vlajku banskobystrického tenisu

ŠPORT
1 /

Možno to veľa Bystričanov ani nevie, ale najvyššia slovenská súťaž sa v Banskej Bystrici hrá iba v troch športoch. Tenis je vďaka TC BASELINE Banská Bystrica a druhej účasti jeho hráčov v tenisovej extralige jedným z nich.

Hráči TC Baseline udržali pre Banskú Bystricu tenisovú extraligu

Extraliga 2019 prebehla minulý  týždeň. Vlani TC Baseline ako nováčik skončili na skvelom 5. mieste a aj tento rok mali jeho hráči ambície minimálne zopakovať toto výborné umiestnenie.

Vzhľadom na fakt, že tohto ročníka sa zúčastnilo oveľa viac  kvalitných slovenských  hráčov (Norbert Gomboš, Andrej Martin …) a zahraničných tenistov z ATP Tour (Pichler z Rakúska, Hájek z Českej republiky, Zuk z Poľska…), bolo veľmi ťažké tento cieľ splniť. Ale poďme pekne po poriadku.

V 1. kole, ktoré sa konalo na dvorcoch TC BASELINE 29. apríla narazili Bystričania na veľmi silné družstvo TK Love 4 Tennis, domovský klub našej dlhoročnej ženskej tenisovej jednotky Dominiky Cibuľkovej.

„Napriek tomu, že súper nastúpil s dvomi vynikajúcimi cudzincami, sme po dvojhrách prehrávali len 2:3, keď Jakub Novák nepremenil proti svojmu súperovi dva mečboly. Po tesne prehratých štvorhrách sme nakoniec prehrali 2:5, aj keď výsledok mohol byť aj opačný,“

uviedol Martin Labaš, podpredseda TC Baseline Banská Bystrica.

Druhé kolo bolo na programe 1. mája v Matúškove, kde Bystričania nastúpili proti miestnym Drakom. V dvojhrách otočila naša posila z TC Empire Trnava David Čierny svoj zápas z dvoch mečbolov, ale aj napriek tomu TC Baseline prehrávali po dvojhrách 2:3. V štvorhrách boli súperi jednoznačne lepší a tak naši tenisti celkovo opäť prehrali výsledkom 5:2.

V rozhodujúcom zápase o udržanie v extralige na domácich kurtoch proti Prešovu 3. mája podporovalo tenistov TC Baseline množstvo fanúšikov. Martin Labaš k priebehu zápasu povedal:

„Súperi nastúpil aj s bývalým 250. hráčom ATP Čapkovičom, Poliakom Zukom aj výborným dorastencom – členom NTC Lukášom Palovičom. Po dvojhrách sa nám podarilo po prvý raz viesť a za stavu 3:2 sme nastupovali na štvorhry s cieľom vyhrať aspoň jednu z nich. To sa nám nakoniec aj podarilo (vyhrali sme obe) a tak sme obsadili konečné 7. miesto. Zachránili tak pre Banskú Bystricu tenisovú extraligu aj pre rok 2020.“

Šéftréner klubu TC BASELINE Banská Bystrica a zároveň kapitán extraligového družstva mužov Marek Novák k tomu dodal:

„Primárny cieľ pre tento rok sme splnili a na budúci rok budeme ešte silnejší aj vďaka podpore sponzorov a mesta Banská Bystrica. Je to pre nás záväzok do ďalšej práce.“

Tenisové družstvo TC Baseline Banská Bystrica tvorili: Tomáš Pavlovský, Adam Kulich, Petr Hájek, Ivan Hric, Jakub Novák, David Čierny, Vladimír Kurek a Maxim Novák.  Našich tenistov podporili: Mesto Banská Bystrica, Banskobystrický samosprávny kraj a Swietelsky.

Konečné poradie extraligy mužov 2019

1. TK Slávia STU Bratislava
2. TC Empire Trnava
3. TK Love 4 Tennis
4. MŠK Poprad – Tatry
5. TK Slovan Bratislava
6. TC Draci Matúškovo
7. TC Baseline Banská Bystrica
8. Tenisová akadémia Prešov

Autor: (dem), Foto: TC Baseline