Red Bull Jump & Freeze 2024: Na Donovaly sa začiatkom marca dovalia kreatívne sane

Z regiónu
0 /

Je rozhodnuté! Na najbláznivejšom podujatí tejto zimy Red Bull Jump & Freeze sa na kreatívnych sánkarských skvostoch predstaví 30 tímov.

Red Bull Jump & Freeze 2024 v Park Snow Donovaly

Z 95 prepracovaných konštrukčných návrhov vybrala komisia po úpenlivom rozhodovaní a zohľadnení všetkých kľúčových aspektov adrenalínových nadšencov, ktorí sa za ovácií tisícov divákov v sobotu 2. marca 2024 v Park Snow Donovaly pustia dolu snehovým tobogánom do bazéna s ľadovou vodou.

Sane od výmyslu sveta z celého Slovenska Podomácky skonštruovanému kamennému autu Flinstonovcov na lyžiach bude konkurovať Bentley Speed Six z roku 1930 inšpirované seriálom Peaky Blinders, či rozprávkový kabriolet z jednej časti ružový, z druhej pochmúrny.

Na svoje si prídu aj milovníci zvieracej ríše. Na štartovacej rampe sa predstaví vesmírny predátor Prešovský dúhový jednorohý hypnodrak hýriaci všetkými farbami sveta, obria žltá chobotnica OctoBros, či kapor, ktorý prežil Vianoce z dielne Fishermen. Do vody poletí nebojácna vtáčia štvorica Angry Birds, aj Noemova Archa s jednorožcom na ľanových plachtách.

Na pojazdnom ľadovom ihrisku sa odohrá československé hokejové derby, ktoré rozhodne, kto prvý skončí v mrazivej vode. Zároveň sa na svahu budú riešiť aj dôležité celoslovenské témy ako separovanie odpadu tímom Separátori, či slovenské národné menu s Maťkom a Kubkom s veľkou misou bryndzových halušiek so slaninkou a pažítkou.

Prídu aj baníčky z Handlovej na banskom vozni, tím Epidural vybuduje pôrodnú sálu priamo na svahu, z ktorého sa pustí aj 3XL kočík s 85 kilogramov vážiacimi batoľatami.

Pre milovníkov filmov je prichystaná klasika Harry Potter, či legendárny Top Gun s Tomom Cruisom. Výber nebol ízi.

Jeden z pätice porotcov vo výberovej komisii Tibor Ferenčík, ktorý je zároveň moderátorom podujatia, úpenlivo obhajoval svoj obľúbený tím slovami:

„Vybral som tím Babky pletky, pretože si vážim starých ľudí. Babky na vidieckej zástavke je niečo také zaujímavé, čo by som chcel vidieť a počuť. Budú to určite klasické ohováračky o tom, ako to bolo za mladi, a na to sa veľmi teším.“

Do výberovej komisie zasadla aj najlepšia svetová wakeskaterka Zuzana Vráblová, známy kreatívni tik-tokeri Michal Totka a Rasťo Paulíny, či dobrodruh a obsahový majster Miroslav Bača alias thebacis, ktorý si zároveň v režime absolútneho utajenia stavia vlastné nadupané sane, na ktoré sa diváci môžu tešiť tiež.

Počas februára budú konštruktéri a kapitáni so svojimi 2 až 4-člennými posádkami v garážach a domácich dielňach píliť, hobľovať, brúsiť, pripravovať dizajnérske kostýmy a bláznivú choreografiu, aby v sobotu 2. marca v Park Snow Donovaly ohúrili porotu, zabavili divákov a získali nielen hlavnú cenu 2 000 eur, ale najmä uznanie nielen odbornej sánkarskej, ale aj širokej verejnosti.

Red Bull Jump & Freeze 2024 bude rozhodne stáť za to! Môžete sa tešiť na akciu plnú zábavy, kreativity a adrenalínu. Pozrite si vybrané tímy: https://www.redbull.com/sk-sk/events/jump-and-freeze/vybrane-timy

Akreditácia: Najbláznivejšiu akciu zimnej sezóny si nemôžete nechať ujsť a preto organizátori pozývajú zástupcov médií na Red Bull Jump & Freeze. V media zóne nájdu nielen Red Bull v studenej i teplej forme, ale aj miesto na rozhovory s porotou, tímami, či zaujímavými osobnosťami Slovenska.

Viac o Red Bull Jump & Freeze

Historicky prvý Red Bull Jump & Freeze sa uskutočnil v roku 2003 práve na Slovensku. Odvtedy sa konal vo viac ako 35 krajinách v Európe, či Ázii.

V roku 2023 sa opäť vrátil na Slovensko do Jasnej, kde slovenskí konštruktéri potvrdili nekonečnú kreativitu.

A tak sa po roku Red Bull Jump & Freeze opäť príde na slovenské svahy. Tentoraz do srdca Slovenska – na Donovaly. Viac sa dozviete na www.redbull.sk/jumpandfreeze. Sledujte @redbullsk na Instagrame a TikToku.

A takto to vyzeralo na Red Bull Jump & Freeze 2023 v Jasnej:

Zdroj: Andrea Zererová , Foto: Red Bull Slovensko