Príďte stráviť nedeľu v Medenom hámri

ZAUJÍMAVOSŤ
3 /

Workshop výroby šperkov odlievaných z bronzu, komentovaná prehliadka i podvečerný koncert vás čakajú už túto nedeľu v Medenom hámri. Príďte si pozrieť unikátny historický areál, kde sa písali dejiny Banskej Bystrice.

Juraj Havlík z OZ ZA! Medený hámor uvádza:

„Občianske združenie ZA! Medený hámor v spolupráci s Centrom nezávislého vizuálneho umenia Rozkvet Gallery, Mestom Banská Bystrica a občianskym združením Severná vás pozývajú zažiť atmosféru Medeného hámra. V nedeľu 17. októbra 2021 sa od 10:00 do 18:00 hod. v exteriéri medzi hiartami a dielňami uskutoční podujatie Nedeľa v Medenom hámri.“

Návštevníci si budú môcť počas celého dňa vyskúšať výrobu bronzových šperkov od počiatočného návrhu kresby, cez pochopenie budovania hĺbky v negatíve až po výsledný objekt, ktorý si odnesú so sebou. Workshope je vhodný pre deti aj dospelých a zastrešuje ho UM, n. o.

Počas podujatia sa uskutoční aj komentovaná prehliadka po areáli hámra s architektkou Natáliou Galko Michalovou, ktorá predstaví, prečo je Medený hámor jednou z najcennejších technických pamiatok regiónu. Prehliadka sa začína o 14:00 hod.. Od 16:00 hod. návštevníkov čaká koncert banskobystrickej gypsy jazzovej kapely Maringotka.

Podujatie sa uskutoční v režime OTP podľa aktuálnych opatrení ÚVZ SR. Vstupné je dobrovoľné. Viac informácií získate na www.facebook.com/zamedenyhamor/.

Na záver niečo z histórie technickej pamiatky Medený hámor:

Zdroj: OZ ZA! Medený hámor , Foto: Martin Dubovský a ilustračné