Premiér Peter Pellegrini už robí aj premety

SPRÁVY
9 /

Možno si poviete, že v politike je to bežné, ale v tomto prípade Vás vyvedieme z omylu. Slovenský premiér Peter Pellegrini naozaj urobil premet, ale ako pilot lietadla.

Je leto, prázdniny má aj vláda, preto si môže jej predseda trochu oddýchnuť a venovať sa činnostiam, na ktoré počas pracovného roka nezostáva čas. Peter Pellegrini má rád stroje, preto aj na dovolenke v Taliansku brázdil more na motorovej lodi.

Keď je doma v Banskej Bystrici a trávi voľné chvíle rodinnej chalupe na Králikoch, bez problémov si sadne za volant traktora a obrába poľnohospodársku pôdu či sadí zemiaky, dokonca pomôže aj susedom. Nie sú mu cudzie ani terénne vozidlá a najnovšie už môže vyskúšať aj nákladné auto. A nenechá sa zahanbiť ani na voze s koňmi.

Nedávno sme Petra Pellegriniho videli ako oficiálneho hosťa Medzinárodných leteckých dní SIAF 2019 na Sliači. Aj tam si sadol do lietadla, aby si vyskúšal kabínu nového Spartana, ktorý patrí Vzdušným silám Ozbrojených síl SR.

O Pellegrinm sa vie, že jeho veľkou láskou sú lietadlá a lietanie. Doposiaľ si nenechal ujsť ani jeden ročník veľkolepého leteckého predstavenia na Sliači:

„Osem rokov SIAFu bolo vždy aj s mojou účasťou, rovnako aj tento deviaty, pretože som tejto vášni prepadol aj ja. Všetko sa to začalo na letisku v Očovej, kde ma jeden z ochrankárov zobral do malého lietadla a previezol ma.“

Lietanie sa mu tak zapáčilo, že na letisku v Očovej si urobil licenciu súkromného pilota na jednomotorové ľahké lietadlo. Svoj prvý samostatný let tu absolvoval pred dvomi rokmi:

Tento týždeň som absolvoval niečo, na čo som sa tvrdo pripravoval a čakal veľa mesiacov. A na čo určite nikdy v živote nezabudnem…

Uverejnil používateľ Peter Pellegrini Streda 2. augusta 2017

No a po vzhliadnutí akrobatického umenia pilotov na Sliači počas uplynulých víkendových leteckých dní si to Peter Pellegrini vyskúšal aj na vlastnej koži pod dohľadom skúseného pilota na stroji Grob G 120TP.

„Na tomto lietadle som odpilotoval svoj prvý akrobatický kúsok, tzv. looping (premet).  Ďakujem pilotovi Tomovi za súčinnosť,“ 

uviedol slovenský premiér Peter Pellegrini na svojom facebookovom profile.

Zároveň sa však pripravuje na ďalšiu zodpovednú prácu koaličnej vlády, ktorú vedie, keďže o mesiac sa naplno rozhorí predvolebná kampaň:

„Uvedomujem si, že nebude ľahké vo vypätom politickom zápase udržať úroveň racionality a pragmatického dialógu. Ja sa o tom pokúsim. A teda kým sa ostatní budú medzi sebou hádať, kto je novší a lepší, kto s kým nepôjde, ja budem radšej pracovať…“

napísal Pellegrini vo svojom aktuálnom komentári na hnonline.sk.

Autor: (tom), Foto: FB a ilustračné