Pozvánka na novoročný ohňostroj v centre Banskej Bystrice

SPRÁVY
11 /

Rok sa s rokom stretáva a to je priestor na zábavu, bilancovanie i zamyslenie. Na Nový rok nebude v Banskej Bystrici chýbať novoročný ohňostroj.

Celým  Slovensku zarezonovala prešovská tragédia, keď pri výbuchu plynu v bytovom dome zahynulo sedem ľudí a jedna osoba zostala nezvestná. Do Prešova prúdila pomoc zo všetkých kútov krajiny vrátane tej vládnej, ľudia na celom Slovensku prejavovali solidaritu s postihnutými.

Urobilo to aj mesto pod Urpínom. Banskobystrický primátor Ján Nosko k tomu uviedol:

„Mesto Banská Bystrica súcití s mestom Prešov, kde sa nedávno stala obrovská tragédia, a preto vyzbierané financie z Primátorského punču venujeme práve na pomoc ľuďom, ktorých postihol tragický výbuch na Mukačevskej ulici v Prešove. Rozhodli sme sa tiež zrušiť plánovaný silvestrovský ohňostroj aj program a peniaze vyčlenené na tento účel tiež poputujú do Prešova. Verím, že sa nám spoločne podarí zmierniť následky tohto strašného nešťastia.“

Toto rozhodnutie znamenalo v praxi to, že v Banskej Bystrici na prelome rokov 2019/20 bude miesto doterajších dvoch iba tradičný novoročný ohňostroj v stredu 1. januára 2020, ktorý odštartuje o 16:00 hod. koncertom Cimbal Brothers. Títo skvelí hudobníci rozozvučia Námestie SNP slávnymi filmovými melódiami.

„Milí priatelia, pozývam Vás, malých aj veľkých v stredu 1. januára 2020 o 16:00 hod. na naše vysvietené námestie, kde si budeme môcť vypočuť koncert filmových melódií v netradičnom prevedení od CIMBAL BROTHERS  a po ňom si všetci spolu vychutnáme pyromuzikálny ohňostroj.  Autá môžete nechať doma, pretože po celý deň bude premávať MHD bezplatne a v čase od 16:00 do 18:00 hod. budú vybrané spoje kapacitne posilnené,“

pozýva na novoročné bystrické námestie primátor mesta Ján Nosko.

Nenechajte si ujsť novoročný ohňostroj na Námestí SNP, ktorý je zážitkom pre malých aj veľkých Bystričanov, zároveň príjemným vstupom do roku 2020.

Autor: (dem), Foto: ilustračné