Poniky a 23. ročník detského folklórneho festivalu Zdola ponickýho mlyna

Z regiónu
0 /

V Ponikách, obci neďaleko Banskej Bystrice, sa v dňoch 8. – 9. júna 2019 uskutoční už 23. ročník Detského folklórneho festivalu Zdola ponickýho mlyna. Organizátori festivalu pripravili pre milovníkov folklóru bohatý program – v sobotu pre dospelých a v nedeľu pre deti a ich rodičov.

Detský folklórny festival Zdola ponickýho mlyna v Ponikách vstupuje do svojho 23. ročníka. Súčasťou festivalu je tradične aj stretnutie rodákov a priateľov obce.

V sobotu 8. júna  o 14:30 hod. na Ekumenické služby Božie v evanjelickom kostole organizátori očakávajú opäť desiatky dievčat v svadobných partách ako aj množstvo krojovaných mládencov, mužov a žien.  O 15:15 hod. pestrofarebný krojovaný sprievod sa z kostola premiestni na ihrisko na Heredoliní, kde bude zaujímavý kultúrny program Ej háje háje – Turíce v Ponikách.

V nedeľu 9. júna o 13:30 hod. nasleduje sprievod detských folklórnych súborov obcou a o 14:30 hod. to bude pestrý festivalový folklórny program Veselo v Ponikách.

Starostka obce Jana Ondrejková pozýva všetkých obdivovateľov folklóru do Poník:

„Vážení priatelia, príďte sa zabaviť do krásneho areálu v lone prírody, vypočuť si lahodné zvuky hudobných nástrojov, prekrásny slovenský spev a potešiť oko rôznorodými tanečnými vystúpeniami. Pozývam Vás na 23. ročník Detského folklórneho festivalu Zdola ponickýho mlyna spojeného so stretnutím rodákov a priateľov obce. Keďže v tomto čase sa budeme nachádzať v období Turíc, toto bude aj nosná téma festivalu.“

Pokiaľ si robíte program na druhý júnový víkend a máte radi folklór, môžete si doň zaradiť návštevu Ponik a príjemný rodinný výlet do tejto obce neďaleko Banskej Bystrice na tradičný detský folklórny festival.

Autor: (dem), Foto: Milan Kosec a ilustračné