Pomôž si sám alebo na coronu aj bez liekov

ZAMYSLENIE
8 /

Ak „pliaga“, ako ju podaktorí nazývajú, dostala aj vás, hlavne NEROBTE PANIKU. Spočiatku mierne príznaky sa nemusia vždy prehupnúť do tej najhoršej možnej fázy.

S coronou sa musíme naučiť žiť

Chce to pokoj, rozvahu a telu dodať tie správne vitamíny, ktoré potrebuje, aby sa s coronou samé popasovalo. Tak bolo totiž naše telo a imunita stavané – aby sme vedeli s vírusmi a baktériami bojovať sami.

Každý iste máte svoj vlastný domáci recept na posilnenie imunity – cesnak, cibuľa, kyslá kapusta, citróny, jablká, grepy, aspoň 1 600 mg vitamínu C denne, vitamín D, vápnik, horčík, zinok, spirulina, chlorella, pitie bylinkových čajov a vody.

Sami ste si na sebe už niekedy odskúšali tie naj veci. Ak však chcete vyskúšať aj čosi viac, čosi iné a rovnako účinné, tak sa na to pozrime spolu. Možno sa inšpirujete mojím „receptom“…

V prvom rade vám ale chcem povedať jedno: PRIJMITE CORONU TAKÚ AKÁ JE! Je tu, prechádza našimi telami, imunitným systémom a zrejme ešte dlho prechádzať bude. A možno aj opakovane preskúša našu imunitu v rozpätí niekoľkých mesiacov.

Je ako každá iná choroba, ktorá sa rýchlo šíri. Netreba sa k nej stavať s odporom, v pesimizme a s čiernymi myšlienkami na ten najhorší možný koniec. Prijmite fakt, že ste chorí či „nakazení“ a jednoducho telu pomôžte sa vyliečiť a oddýchnuť si.

Muňa muňa

Muňa muňa

Čo s covidom doma?

Je čas zaliezť si do postele, do tepla, pod perinu a relaxovať. Napokon pokiaľ máte ľahší priebeh ochorenia, lekár vám ani iné veľmi neporadí, pretože s účinnými liekmi a liečbou ako takou  je to u nás zatiaľ poslabšie. Ak ich dostanete, tak len v nemocnici (napr. Ivermectin). A na vakcínu musí väčšina z nás ešte dlho čakať…

Asi si dnes viacerí kladieme otázku, ako tú celú súčasnú situáciu ohľadom covidu a opatrení prijať, a to hlavne psychicky. Premýšľate, aké to bude mať dopady na ľudí okolo vás a na vašu rodinu. Ale keď si nakoniec covid nájde aj vás, verte – neverte, začnete sa starať hlavne o seba, svoj pokoj, spokojnosť a zdravie.

Zbytočne nebudete pozerať tak ďaleko za obzor a svoje okolie, ale začnete riešiť svoj život, svoje zdravie. Lebo všetko dopadne presne tak ako dopadnúť má. Každý tu máme svoj život na Zemi nejako „nalinkovaný“ a musíme si ním prejsť presne tak, ako je nám naservírovaný.

Vlastná skúsenosť

Môj zážitok s covidom je našťastie dobrý. Takmer nič mi nebolo, iba mierna únava, točenie hlavy, mierna nespavosť a hoci žiadna teplota cez deň nevystúpila, tak mi telo v sne premietlo horúčky, dusenie, kašeľ či slabosť tela…takže som si ten covid v tej horšej fáze prešla v takmer reálnych snoch.

Netušila som, či je to naozaj alebo len sen. Nehovoriac o tom, že som za týždeň v sne zomrela na covid azda päťkrát. Je to zaujímavá skúsenosť pre telo aj myseľ. Napríklad keď som jedla čokoládu, tak som mala pocit, že tie covidové bunky sa všetky zrazu „postavili a utekali za tou čokoládou“. Asi im chutila.

Mala som pocit, akoby covid cestoval od temena hlavy prvé dni, kde mi asi „prestavoval mozgové bunky“, prešiel hrudníkom a potom sa usadil od pása dolu až k chodidlám. Tiež som si všimla, že som ešte úprimnejšia a otvorenejšia k ľuďom, než ako som bola predtým.

Skoro ako v tom filme „Klamár“ kde Jim Carrey ako hlavný hrdina chtiac-nechtiac každému hovoril, čo si naozaj myslí a nedokázal klamať. Človek takto v izolácií a posteli dosť prehodnocuje, ako vlastne žije.

Či niečo netreba zmeniť alebo zlepšiť vo svojom správaní voči sebe a druhým. Tiež som prišla na pár vecí, ktoré už vo svojom živote nepotrebujem a odkladám. Takže ide o celkový mentálny, fyzický a psychický reset, čo nakoniec nemusí byť úplne zlé a môže to mať dokonca pozitívny dopad na náš život.

Muňa wira

Muňa wira

Predtým som dosť kritizovala na sociálnych sieťach vládu, nariadenia, búrila som sa napríklad proti noseniu rúšok v prírode a proti všetkým nezmyselným opatreniam. Burcovala som okolie k väčšiemu hájeniu osobnej slobody.

Občas som aj napísala nejaký povzbudivý článok pre ľudí, aby zachovali pokoj a optimizmus, ale sama som s tým mala niekedy poriadny problém. Dosť som bola posledné mesiace „agresívnejšia“ vo svojich vyjadreniach a nevedela som sa veľmi ovládať. A teraz? Už je mi to jedno. Nekritizujem, neburcujem, prijímam.

Cítim, že sa treba ukľudniť a byť k ľuďom a okoliu láskavejšia. A práve v tieto dni, keď agresivita, napätie a stres v spoločnosti narastajú. Pochopila som, že netreba presadzovať za každú cenu svoje názory a ísť vždy hlavou proti múru. Je potrebné trošku sa zastaviť, premyslieť si veci, dopady a dôsledky konania a až potom konať.

Už neriešim blbosti. Viem aj to, že nakaziť sa covidom fakt môžeme hocikde a hocikedy. Tie nepopulárne rúška chránia hlavne ostatných, keď ich máme na sebe v nejakom dave či obchode. Lebo niektorí z nás ani nemusia vedieť že covid majú v sebe, sú skrátka „bezpríznakoví“.

Ak ste zvyknutý neriešiť nachladnutie a menšiu slabosť, tak ani nemusíte postrehnúť, že covid ste prekonali alebo ho práve prekonávate. Tak nejak som pochopila, že si tým covidom musíme prejsť asi všetci v nejakej forme a hlavne zostať pokojní a spokojní. Napriek nepriazni, ktorej čelíme. Nejako bolo – nejako bude. A tiež taká zaujímavosť – možno vám, tak ako mne, prestane chutiť mäso.

Chaga

Chaga

Vlastný recept 

Ale teraz k tomu sľúbenému receptu. Pre odporcov bio potravín či bylín to asi veľmi nebude, ale verte – neverte, keď to na vás príde a začnete sa cítiť naozaj zle, možno tiež budete googliť a hľadať alternatívne zdroje vitamínov a bylinky. Mňa zaujali 3 zaujímavé byliny a ich kombinácie, ktoré som užívala aj ja.

Peruánska bylina MUŇA MUŇA pochádza z amazonského pralesa a má príchuť podobnú mäte. Sprevádzala ma od začiatku ochorenia. Má síce zvláštny a skôr smiešny názov, ale je naozaj veľmi účinná. Čaj sa prevarí iba 5 minút, pije sa 3 x denne a je veľmi chutný.

Táto bylina rastie vysoko v pohorí Ánd, vo výške nad 2 700 m. n. m. a Indiáni ju používajú pri dýchacích problémoch, nachladnutí, chrípke, proti parazitom a baktériám. V Peru sa dokonca táto bylinka používa aj na ochranu zemiakov pred parazitmi a plesňou. Obsahuje tiež veľa vápnika a fosforu, pomôže vám s trávením.

Wirawira

Wirawira

MUŇA WIRA s bylinou „wirawira“ je kombinácia s dokonalou súhrou v boji proti vírusom. Dokážu totiž vírusy úplne zničiť. Tieto bylinky pôsobia ako antibiotikum a analgetikum v jednom. Najväčší účinok majú práve v období úplného napadnutia tela vírusom, kedy má človek pocit, že doslova umrie.

„Chaga“/ Čaga – rezavec šikmý  do tretice u nás trochu mystifikovaná sibírska huba. V Rusku sa táto huba používa už od 16. storočia na žalúdočné problémy a posilnenie imunity. V posledných rokoch sa vo vedeckých kruhoch skloňuje ako účinná zbraň proti rakovine, chorobám žalúdka či dokonca vírusu HIV. Viac sa o jej účinkoch na imunitu dočítate napríklad aj tu http://chaga.info/caga-imunita/.

Pokiaľ veríte, že cielené frekvencie a vibrácie dokážu naladiť a prečistiť telo aj od vírusov, potom odporúčam púšťať si hudbu na frekvencií 741 Hz. Na youtube ich nájdete niekoľko. Alebo si ju pustite pri práci doma na home-office. Nie je to také zlé. Dá sa to v pohode počúvať.

Ja Vám všetkým teda prajem pokojný a mierny priebeh covidového ochorenia. Dá sa to zvládnuť, hlavne keď príde v tej miernejšej podobe ako u mňa…

Autor: Eva Tomanová, Foto: ilustračné