Pätnásť minút hanby v Banskej Bystrici: Filmovo-diskusný večer v kinosále Múzea SNP

KULTÚRA
1 /

Dokument filmára Maxa Josepha „Pätnásť minút hanby“ si budú môcť banskobystrickí diváci pozrieť 28. februára 2024 o 17:00 hod. v kinosále Múzea SNP. Projekt, na ktorom autor spolupracoval s Monicou Lewinsky, rozpráva príbehy ľudí, ktorí sa sami stali obeťou šikany a nenávistných prejavov na internete.

Film Pätnásť minút hanby a diskusia s režisérom

Premietanie filmu 15 Minutes of Shame (Pätnásť  minút hanby) je spojené s diskusiou, ktorej hlavným aktérom bude režisér filmu Max Joseph. Podujatie sa uskutočňuje v rámci spolupráce s Veľvyslanctvom USA na Slovensku a Múzeom SNP v Banskej Bystrici.

Veľmi dobre spracovaný dokument 15 Minutes of Shame pojednáva o neuveriteľnej sile médií a ich reálnom dopade na jednotlivca. Stačí malá chyba a vďaka sile toxického digitálneho davu proste nemáte šancu.

O Maxovi Josephovi

Režisér Max Joseph je scenárista a režisér filmov aj dokumentov. Viac ako 7 rokov bol spolumoderátorom a výkonným producentom seriálu Catfish na MTV a jeho zatiaľ posledným projektom je oceňovaný dokument na HBO Max s názvom 15 Minutes of Shame, ktorého výkonnou producentkou bola aj Monica Lewinsky.

Max tiež napísal a režíroval kultový film We Are Your Friends so Zacom Efronom a Jonom Bernthalom. Maxove krátke filmy už presiahli hranicu 800 miliónov zhliadnutí na YouTube a premietali ich okrem iných na festivaloch Sundance, Telluride a SXSW.

Max Joseph a Monica Lewinsky

Max Joseph a Monica Lewinsky

Jeho Follow the Frog, ktoré natočil pre Rainforest Alliance, ocenili aj na festivale Cannes Lion, kde bol tiež súčasťou panelu Saatchi & Saatchi New Directors Showcase.

Max Joseph prichádza na Slovensko na pozvanie Veľvyslanectva USA v Bratislave pri príležitosti Medzinárodného dňa žien. V stredu 28. februára 2024 sa na neho môže tešiť banskobystrické publikum.

Režisér Max Joseph

Režisér Max Joseph

Svoj deň, počas ktorého sa bude o filme rozprávať so stredoškolákmi, o filmárskom umení s poslucháčmi Akadémie umení, ukončí filmovou projekciou v Múzeu SNP, po ktorej bude nasledovať diskusia o šikanovaní žien v online priestore.

Viac o filme nájdete tu: https://www.imdb.com/title/tt11188206/.

Monica Lewinsky

Monica Lewinsky

Zdroj: Lucia Vitteková   Ilustračné a HBO max, Foto: ilustračné a HBO max