Parkouristi Bystričanom už túto sobotu v telocvični ZŠ Narnia na Okružnej

ŠPORT
0 /

Mladí parkouristi ukážu, že milujú pohyb. Pre Bystričanov pripravili opäť špeciálnu akciu už túto sobotu 9. novembra 2019.

Parkour nie je len o preskokoch a saltách. Ak sa chcete dozvedieť viac o tejto nesúťažnej disciplíne, príležitosť dostanete už o pár dní.

Parkour má v Banskej Bystrici dlhú históriu. Okrem toho, že už takmer desať rokov tu fungujú pravidelné bezplatné tréningy, sa miestni nadšenci umenia pohybu podieľajú aj na organizácii najväčšieho stretnutia parkouristov na Slovensku (tento rok už 9. ročník).

Raz ročne, na jeseň, pripravujú aj špeciálne podujatie. Určené je hlavne rodičom, starším deťom či ľuďom, ktorí sa o parkoure a jeho histórii (nielen v našom meste) chcú dozvedieť viac.

„Návštevníci sa môžu tešiť na rozprávanie o parkoure, jeho hodnotách a histórii v našom meste. Nebudú chýbať ani exhibície, ukážky skokov a príbehy parkouristov. Práve tie priamo z úst detí či starších priblížia ľuďom výnimočnosť tohto umenia pohybu,“

hovorí bystrický parkourista Jakub Forgács.

Akcia Parkouristi Bystričanom sa tento rok uskutoční v sobotu 9. novembra 2019 o 15:00 hod.  v telocvični ZŠ Narnia na Okružnej (vchod od ihriska pod Billou).

Na podujatí sa predstavia nielen parkouristi z Banskej Bystrice, ale aj zo širokého okolia. Početné zastúpenie bude mať aj nežnejšie pohlavie. Návštevníci sa môžu tešiť na rozprávanie o parkoure, jeho histórii či hodnotách. Nebudú chýbať ani exhibície, ukážky skokov a scénky, ktoré doplnia hovorené slovo a miestami aj pobavia.

Podobne ako aj bystrické parkourové tréningy, je aj vstup na toto podujatie zdarma. Ak preto nemáte na sobotu plány, rozhodne sa príďte pozrieť na týchto šikovných „hopsošov“.

A takto to vyzeralo v telocvični vlani:

Zdroj: Jakub Forgács, Foto: FB