Odpočítavanie roka do EYOF v Banskej Bystrici, predstavenie maskota a tri zaujímavé koncerty

ZAUJÍMAVOSŤ
2 /

Budúcu sobotu 24. júla začnú organizátori Európskeho olympijského festivalu mládeže 2022 Banská Bystrica odpočítavať rok do začiatku podujatia. Pri tejto príležitosti predstavia maskota podujatia a verejnosti ukážu malú ochutnávku toho, čo návštevníkov EYOF čaká o rok vo fanúšikovských zónach.

Sobotňajšie popoludnie sa bude v centre Banskej Bystrice niesť v znamení EYOF. Mesto ho bude hostiť od 24. do 30. júla 2022. Rok pred podujatím sa Námestie SNP premení od 15:00 do 22:00 hod. na festivalové pódium, na ktorom budú vládnuť predovšetkým dobrá nálada a zábava.

Pripravené sú tri samostatné koncerty, na ktorých vystúpia populárna skupina Hex, medzi deťmi veľmi obľúbená Fíha Tralala a Dychová hudba Ministerstva vnútra SR, ktorá si pripravila zmes populárnych a filmových skladieb v netradičnom prevedení.

Na oslave začiatku odpočítavania jedného roka do EYOF 2022 Banská Bystrica si nájdu svoj program predstavitelia najmladšej, mladej, strednej i staršej generácie. Návštevníci podujatia bližšie spoznajú Európsky olympijský festival mládeže, budú si však môcť aj zašportovať.

„Snažíme sa byť zodpovední a z preventívnych protipandemických opatrení pripravujeme koncertný program v troch blokoch. Na každý z nich bude k dispozícii po tisíc vstupeniek, ktoré môžu záujemcovia zdarma získať v lotérii prostredníctvom vyplnených formulárov na facebookovej stránke EYOF 2022 Banská Bystrica. Mysleli sme na všetky vekové kategórie obyvateľov mesta. Veríme, že programom potešíme Banskobystričanov a úspešne odštartujeme záverečný rok príprav podujatia,“

hovorí marketingový riaditeľ EYOF 2022 Banská Bystrica Lukáš Donoval.

Prípravný výbor zľava Lukáš Donoval, Peter Hamaj, Jozef Liba a Ján Nosko

Prípravný výbor zľava Lukáš Donoval, Peter Hamaj, Jozef Liba a Ján Nosko

O prekvapenia počas celého popoludnia nebude núdza. Jedným z nich bude aj oficiálne predstavenie maskota EYOF, ktorý vzišiel z vlaňajšej veľkej výtvarnej súťaže. Porota vyberala zo stovák návrhov od mladých i starších ľudí z celého Slovenska.

Maskotom XVI. letného Európskeho olympijského festivalu mládeže v Banskej Bystrici bude banský škriatok permoník, ktorého podobu spoznáme v sobotu 24. júla.. Maskot spustí aj odpočítavanie jedného roka do začiatku podujatia. Odpočítavací časomer bude následne umiestnený v nákupnom centre Europa SC.

Vyvrcholením celého popoludnia bude veľký ohňostroj. Na podujatia sú pozvaní aj predstavitelia verejného a politického života či množstvo osobnosti zo sveta športu. Celý program bude moderovať Sajfa.

Sajfa

Sajfa

„Súčasťou EYOF 2022 budú aj fanúšikovské zóny, v ktorých bude každý deň od 24. do 30. júla 2022 bohatý sprievodný program pre obyvateľov a návštevníkov mesta a celého regiónu. Rok pred podujatím chceme prezentovať Banskobystričanom malú ochutnávku z toho, čo ich čaká ďalšie leto,“

dodáva Lukáš Donoval.

Súčasťou podujatia k jednému roku do EYOF bude aj stánok, v ktorom organizátori predstavia svoj dobrovoľnícky program. Záujemcovia sa môžu zaregistrovať priamo na podujatí, alebo aj v súčasnosti prostredníctvom webu www.eyof2022.com. Organizátori ponúkajú ľuďom rôzneho veku šancu zažiť zaujímavé podujatie a nabrať nové skúsenosti.

Zdroj: Peter Pašuth , Foto: ilustračné