Obľúbený Cyklobus a Turbus sú opäť tu!

SPRÁVY
0 /

S príchodom novej letnej sezóny štartuje aj stále populárnejší Cyklobus. Ten minulý rok lámal rekordy a potvrdil, že medzi obdobnými projektmi na Slovensku nemá konkurenciu.

Cyklobus

Cyklobus aj tento rok odvezie cyklistov z Banskej Bystrice do obľúbených horských lokalít s najkrajšími výhľadmi. Na našej stránke www.centralslovakia.eu/cyklobus pre turistov a cykloturistov opäť zverejníme odporúčané turistické a cykloturistické trasy. Cyklobus sme plánovali tak, aby čo najlepšie nadväzoval na prichádzajúce železničné spojenia do Banskej Bystrice či na spoje MHD,

informuje Jiří Pěč, výkonný riaditeľ OOCR Stredné Slovensko.

Tento rok je novinkou nová trasa na Chatu nad Tajovom, ktorá tak doplní pôvodné trasy z minulého roka (Donovaly, Šachtičky, Hrochoť – Kyslinky, Malý Šturec). V minulej sezóne prepravil historicky najviac cyklistov a veríme, že tento rok bude opäť úspešný,

dopĺňa Dominika Moravčíková, destinačná koordinátorka OOCR Stredné Slovensko.

Cyklobus štartuje už tento víkend od 18. mája 2019 a bude premávať počas víkendov a sviatkov do 29. septembra 2019. Dopravcom je SAD Zvolen.

„V spolupráci s OOCR sa nám podarilo vybudovať úspešný projekt, ktorý každoročne využíva takmer 3000 cyklistov za symbolické cestovné. Od turistov a obyvateľov mesta máme veľmi dobré referencie, preto v ňom pokračujeme aj v tejto  sezóne,“

hovorí prvý viceprimátor Jakub Gajdošík.

„Túto službu sme naštartovali už pred 8 rokmi a veľmi ma teší, že každým rokom stúpa záujem cykloturistov o jej využitie. Keďže nám zahustená premávka nedovoľuje jazdiť po cestách s pocitom úplného bezpečia, Cyklobus nás vyvezie priamo do hôr, kde sa každý môže oddať krásam okolia Banskej Bystrice,

dodáva poslanec Marek Modranský, predseda dopravnej komisie pri mestskom zastupiteľstve.

Turbus a Astrobus

Spolu s Cyklobusom sa po ročnej prestávke vráti Turbus, ktorý bude premávať z Banskej Bystrice až na Kráľovu studňu. Sprístupní tým nádherné výhľady mnohým turistom a súčasne pôjde o šetrnejší prístup k životnému prostrediu, keďže namiesto toho, aby išiel do národného parku každý svojím osobným autom, pôjdu len jedným autobusom.

Prvýkrát sa môžete Turbusom odviezť 25. mája 2019 počas celoslovenského stretnutia turistov a čitateľov časopisu Krásy Slovenska. Jeho prevádzka je plánovaná počas víkendov a sviatkov do 27. októbra 2019.

 

Trojicu letných turistických autobusov uzatvorí Astrobus, ktorý turistov dovezie takmer ku hviezdam na Kráľovu studňu. Ide o unikátny produkt s dopravou, ubytovaním, pozorovaním hviezd teleskopom a hvezdárskym výkladom v Parku tmavej oblohy, kde je minimálny svetelný smog a vynikajúce podmienky na pozorovanie hviezdnej oblohy.

Nadväzovať na to bude novinka tejto sezóny – gastroprodukt „Za vínom a syrmi pod hviezdami na farme Hiadlovských“ a „Horehronský astrovlak“.

Termíny Astrobusu sú zverejnené na facebookovom profile Central Slovakia a aj na webe www.kralovastudna.com.

Zdroj: OOCR Stredné Slovensko, Foto: ilustračné