Obdivuhodné výkony a radosť z pohybu: Do Bystrice mieria parkouristi z 5 krajín

ŠPORT
0 /

Veľké stretnutie nadšencov umenia pohybu je predo dvermi. Čo ponúkne podujatie Parkour Meeting Banská Bystrica 2019?

Už o niekoľko dní to vypukne. Do mesta pod Urpínom prídu parkouristi z celého Slovenska, ale aj okolitých krajín. Deviaty ročník najväčšieho stretnutia nadšencov tohto umenia pohybu opäť ponúkne obdivuhodné výkony, pohybové výzvy, ale hlavne radosť z nesúťažného športovania.

Podujatie Parkour Meeting Banská Bystrica (4. – 7. júla 2019), ktoré sa bude konať v Športovej hale Strednej športovej školy (bývalé OŠG), oficiálne otvoria vo štvrtok 4. júla o 18:00.

„Na otvorení radi privítame aj ľudí z radov verejnosti, ktorí sa dozvedia základné informácie o akcii či uvidia nášho hosťa, ktorým je tento rok Nickolaj Lundquist z Dánska,”

povedal organizátor podujatia Dávid Lupták.

Ako však doplnil, hoci si diváci môžu na podujatí bezplatne pozrieť výkony parkouristov, vo vyhradených časoch si čo – to budú môcť aj sami vyskúšať.

„V piatok (5. júla) a v sobotu (6. júla) od 9:00 hod. prebehnú spoločné rozcvičky v parku pod Pamätníkom SNP. Pripravené sú aj workshopy základných techník, ktoré sa budú konať v hale v piatok o 18:00 a v sobotu o 14:00 hod.,”

priblížil Dávid Lupták, ktorý na záver spomenul aj pár zaujímavých informácií o podujatí.

„Tento rok sú okrem Slovákov registrovaní aj účastníci z Česka, Rakúska, Poľska a náš dánsky hosť. Zaujímavosťou je tiež fakt, že máme najväčší percentuálny podiel dievčat za všetky ročníky,”

dodal Lupták

Zdroj: Jakub Forgács, Foto: Parkour Meeting BB