November v CINEMAX BB so zaujímavými filmovými premiérami pre všetky vekové kategórie

Kino
0 /

Banskobystrické multikino CINEMAX BB uvádza ďalšie filmové premiéry rôznych žánrov, z ktorých si každý môže vybrať ten svoj film. Prinášame vám ich prehľad od štvrtka 10. novembra 2022 aj s video ukážkami.

ČIERNY PANTER: NAVŽDY WAKANDA

Akčné sci-fi, USA 161 minút.  V najnovšom filme „Čierny Panter: Navždy Wakanda” od MARVEL STUDIOS sa kráľovná Ramonda (Angela Bassett), Shuri (Letitia Wright), M’Baku (Winston Duke), Okoye (Danai Gurira) a Dora Milaje (Florence Kasumba), bojujú, aby ochránili svoj národ pred svetovými mocnosťami po smrti kráľa T’Challa.

Keďže sa Wakandčania snažia prijať svoju ďalšiu kapitolu, hrdinovia sa musia spojiť spoločne s pomocou vojnového psa Nakia (Lupita Nyong’o) a Everetta Rossa (Martin Freeman) a vytvoriť novú cestu pre kráľovstvo Wakanda.

Predstavuje sa nám Tenoch Huerta ako Namor, kráľ skrytého podmorského národa, vo filme ďalej účinkujú Dominique Thorne, Michaela Coel, Mabel Cadena a Alex Livanalli.

MALÝ WINNETOU

Rodinný dobrodružný film, Nemecko 103 minút. Zatiaľ čo sa 12-ročný Winnetou vidí už ako veľký bojovník, jeho otec verí, že sa má ešte veľa čo učiť. Keď nepríde stádo bizónov, čím sa ohrozí prežitie kmeňa, Winnetou využije príležitosť dokázať svojmu otcovi, že aj on vie byť malý náčelník.

Spolu so svojou sestrou a novým kamarátom sa Winnetou vydáva na nebezpečné dobrodružstvo, aby zachránil svoj kmeň.

TURNAJ SNOV

Tragikomédia, Slovensko 72 minút. Tragikomický príbeh o nenaplnených túžbach, vytrvalosti a dedinskom futbale. Veselo-trpký príbeh o veľkých ambíciách jedného neveľkého futbalového mužstva, rozprávaný cez pokojný pohľad večne sa prizerajúceho manažéra.

Zacyklení v každodenných rituáloch prehrávajú zápasy už niekoľko rokov. Pozvanie na medzinárodný turnaj na Slovensku sa zrazu javí ako možnosť na nový začiatok. Podarí sa im dať aspoň jediný gól?

HRANICE LÁSKY – Artmax film

Erotická dráma, Česká republika 97 minút. Petr a Hana, partneri v živote aj práci, sa po rokoch otvoria zdieľaniu svojich nevypovedaných erotických fantázií. Čo začína ako nevinná konverzácia, postupne prechádza do experimentovania s nemonogamným pojatím vzťahu. Okúsenie sexuálnej slobody má však pre každého partnera inú príchuť.

Režisér Tomasz Wiński sa vydáva vo svojom celovečernom debute do miest, ktoré sú pre veľa párov tabu. Hranice lásky neskúmajú iba rôzne podoby intimity, ale aj možnosti ich plastického zachytenia na plátne, pretože samotní protagonisti sa mimo iného navzájom natáčajú na mobil. V hlavných úlohách sa objavujú Matyáš Řezníček a Hana Vagnerová, ktorá spolupracovala na námete a scenári filmu.

CIRKUS MAXIMUM

Komédia, Česká republika 97 minút. Rodinný film Cirkus Maximum je založený na príbehu rozporu dvoch bratov a ich otca. Podobné motívy, „biblické“ (Kain a Ábel, Jákob a Ezau), sa objavujú v literatúre pomerne často, z najznámejších stačí vymenovať napríklad Hrozná hnevu a Krstného otca. S tým druhým má Cirkus Maximum spoločný prvok tzv. širokej rodiny, vedenej otcom.

Na rozdiel od Sicílie, v Čechách sa tento typ rodiny zachoval v podstate iba v komunite svetských a cirkusových umelcov. História slávnych českých cirkusových rodov je dobre známa. Aj do cirkusových rodín však doráža nová doba a tak, keď si otec Ferdinand, principál, trpko posťažuje, že predtým cirkusy držali pohromade ako rodina, dnes rodina držiaca pohromade je ako cirkusová atrakcia, musia sa všetci zamyslieť nad tým, ako zachrániť medzinárodný cirkusový festival a vlastne aj Cirkus Maximum…

Vo filme divák uvidí špičkové svetové artistické čísla klasického cirkusu. Uvidí ich ale trochu inak, než ako bol zvyknutý zo živého cirkusu, starších filmov alebo z televízie. Nahliadne do zákulisia, príprav, vďaka modernej technike uvidí často nebezpečné a náročné vystúpenia z pohľadu ich aktérov. To všetko bez počítačových trikov, naživo, v reálnom svete a čase.

Cirkusový život nie je len tvrdá práca, ale aj svojrázny svet ľudí, ktorí majú radi srandu a obetujú sa pre úspech v manéži. Film Cirkus Maximum chce divákom sprostredkovať výlet do tohto sveta s poriadnou porciou zábavy. Vhodnú ako pre deti s rodičmi, tak aj pre rodičov s deťmi…

AIDA – Artmax opera v stredu 16. novembra o 18:00

Opera, Veľká Británia 205 minút. Prenos slávnej opery Giuseppe Verdiho z Kráľovského divadla v Londýne. Princezná Aida bola vo vojne medzi Egyptom a Etiópiou unesená. Ambiciózny vojak Radames medzitým zápasí so svojimi citmi k nej. Postupne musia obaja urobiť mučivú voľbu medzi lojalitou k domovu a vzájomnou láskou.

Režisér Robert Carsen situuje v tejto očakávanej novej inscenácii Verdiho veľkolepú klasiku do súčasného sveta. Mocenské boje a toxickú žiarlivosť tak zasadzuje do aparátu moderného totalitného štátu. V hlavných úlohách sa predstaví Elena Stikhina a Francesco Meli, orchester povedie hudobný riaditeľ Kráľovskej opery Antonio Pappano.

Zmena programu vyhradená. Aktuálny program, novinky a obsah filmov nájdete vždy na adrese http://www.cine-max.sk/

Zdroj: CINEMAX BB, Foto: ilustračné z filmov