Na bystrického župana kandiduje aj Adrián Polóny (nezávislý) s podporou politických strán

SPRÁVY
3 /

Adrián Polóny bude kandidovať na post predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja ako nezávislý kandidát s podporou strany Smer a Strany moderného Slovenska. Oznámil to v pondelok na tlačovej besede v hoteli Lux, spolu s predsedom strany SMER-SD Robertom Ficom a Milanom Urbánim zo Strany moderného Slovenska.

Ďalší nezávislý kandidát pochádza z podnikateľského prostredia

Adriána Polónyho prišli podporiť starostovia a primátori z Banskobystrického kraja blízki Smeru, komunálni a krajskí poslanci vrátane poslancov NR SR. Predseda Smeru Robert Fico na adresu nezávislého kandidáta povedal:

„Je pre nás cťou vyjadriť, vysloviť ale aj v praktickej rovine vykonať plnú podporu strany Smer nezávislému kandidátovi Adriánovi Polónymu. Asi ťažko by sme dnes našli lepšieho človeka s lepšou kombináciou vzdelania a praktických skúsenosti, pretože vo svojej pozícii, ktorú dnes vykonáva v oblasti dopravy, má nepochybne fantastický prehľad o tom, ako funguje Banskobystrický kraj, čo sa tu deje a čo tento kraj potrebuje.“

Robert Fico

Robert Fico

Adrián Polóny vo svojom vystúpení uviedol:

„Stojím tu ako skúsený manažér, ako zamestnávateľ zodpovedný za tisíce rodín, ktorým dávam istotu, že aj zajtra môžu prísť do práce. Stojím tu ako manažér, ktorý každý deň so svojím tímom profesionálov zabezpečuje dopravu všetkým vám. To, čo náš kraj potrebuje, je zmena, a tým myslím zmenu skutočnú.“

Adrián Polóny

Adrián Polóny

Adrián Polóny momentálne pôsobí ako predseda predstavenstva Slovenskej autobusovej dopravy Zvolen, teda vo sfére dopravy, ktorá je pre štát životne dôležitá. Vzdelaním je politológ, takže pozná a rozumie tomu, ako funguje politický systém. Má vzťah aj k akademickej pôde, keďže pôsobí ako člen správnej rady Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici. Ako zdôraznil, už vyše 20 rokov riadi jednu z najväčších dopravných spoločností na Slovensku:

„Pre mňa, ako štatutára tejto firmy, spoločnosti, ktorá zamestnáva vyše 1200 zamestnancov, musím zabezpečiť pre svojich kolegov státisíce výplat počas tých rokov v dohodnutej výške a vždy načas. Naša spoločnosť SAD Zvolen na mzdové náklady mesačne dá cez 1,6 milióna eur, k tomu treba pripočítať náklady na naftu, autobusy a iné.

Ďalej Polóny pokračoval:

„A pri tomto kolotoči nákladov, presných dátumov splatnosti, ako štatutár spoločnosti sa jedného dňa dozviete, len tak z médií, že pre všetkých úplne nový župan Ján Lunter vám ide vypovedať zmluvu, bez akýchkoľvek predchádzajúcich jednaní, lebo má taký pocit. Ďalším postupom v tejto veci poveruje svojho syna Ondreja. Tento nezmyselný spor skončil na súde, po troch rokoch prehrali a my sme obhájili svoju pravdu. Za tieto posledné roky som zažil obrovský amaterizmus,“

Polóny k tomu dodal, že aj preto sa rozhodol osobne zapojiť do politického súboja o post predsedu BBSK ako nezávislý kandidát s podporou osvedčených politických strán. Preto osloví aj stranu HLAS – sociálna demokracia na čele s jej predsedom Petrom Pellegrinim. V prípade svojho zvolenia by sa vzdal všetkých funkcií v spoločnostiach, kde aktuálne pôosobí.

 

Poznáme už šesticu kandidátov na predsedu BBSK

Už vo februári ohlásil ako prvý svoju kandidatúru na župana podpredseda BBSK Ondrej Lunter, ktorý kandiduje ako nezávislý s podporou strán Sloboda a Solidarita, KDH, Progresívne Slovensko, SPOLU, OKS, Aliancia a Hlas – sociálna demokracia.

Následne sa objavili ďalší kandidáti. Boli to predseda konzervatívnej politickej strany Národná koalícia Rudolf Huliak, poslanec Národnej rady SR Miroslav Suja za hnutie Republika a ďalší poslanec NR SR za stranu Kotlebovci ĽSNS Marek Kotleba.

Minulý týždeň ohlásil kandidatúru aj Marek Modranský (nezávislý) a v pondelok prišla kandidatúra nezávislého kandidáta na bystrického župana. Je ním Adrián Polóny, zatiaľ  s podporou Smeru a SMS…

Autor: (tom), Foto: redakčné