Na Bystrej sa zatrasie zem počas Turistických dní Horehronia

Z regiónu
0 /

Už túto sobotu sa opäť otvoria brány amfiteátra Zuna v obci Bystrá  a privítajú stovky návštevníkov s bohatým kultúrnym a sprievodným program počas Turistických dní Horehronia a Dní obce Bystrá.

Podujatie Turistické dni Horehronia a Dni obce Bystrá otvorí už tradične v piatok turnaj o pohár  starostu obce v štvorboji. V sobotu sa brány amfiteátra otvoria o 10:00 hodine a návštevníkov privítajú remeselníci z celého regiónu na remeselnom trhu.  Okrem remeselných výrobkov bude v areáli množstvo atrakcií nielen pre deti ale aj dospelých.

Turisti sa môžu tešiť na testovačku celoodpružených bikov a adrenalínovú cyklistickú dráhu priamo z nového Bike parku Mýto ski & bike centrum. Pre najmenších bude pripravený skákací hrad, maľovanie na tvár, rôzne zábavné hry a kreatívne dielne, kde si budú môcť vytvoriť vlastnú magnetku z Horehronia.

Hlavný program odštartuje o 15:00 hodine. Predstavia sa nielen interpreti z regiónu, ako speváčka Vladka Brveníková, duo finalistu Československo má talent Martina VetrákaTerézou Králikovou. Pre milovníkov folklóru vystúpia folklórne súbory ČiertažHeľpan. Najväčším lákadlom celého dňa bude vystúpenie Adama Ďuricu, ktoré začne tesne pred deviatou hodinou večer.

Okrem nadupaného kultúrneho programu sa všetci návštevníci môžu tešiť aj na tombolu o skvelé pobytové či vecné ceny a automobil KIA na víkend, či veľkolepý ohňostroj. Celý deň ukončí koncert Kapely Dora, ktorá bola tiež jedným z finalistov Československo má talent v roku 2018.

„Podujatie Turistické dni Horehronia a Dni obce Bystrá je jedným z najväčších, ktoré sa v Bystrianskej doline pod Chopkom počas roka odohrajú. Okrem bohatého kultúrneho a sprievodného programu majú turisti aj domáci možnosť navštíviť naše originálne turisticko – informačné centrum Horehronie, ktoré sa nachádza v obci a okrem suvenírov si môžu zakúpiť a ochutnať aj rôzne regionálne výrobky ako napríklad mliečne produkty z Breznianskej mliekarne, destiláty od Saber Destillery z Brezna, regionálne pivo Ďumbier, či ríbezľové víno Berezun“

hovorí Ing. Petra Ridzoňová Hlásniková, výkonná riaditeľka OOCR REGIÓN HOREHRONIE.

Po prvýkrát sa bude podujatie niesť aj v ekologickom duchu keďže v celom areáli budú k dispozícii iba vratné poháre s dizajnom regiónu Horehronie, ktoré si návštevníci budú môcť zakúpiť prípadne požičať na zálohu. Okrem vratných pohárov sa aj všetky jedlá budú podávať na riadoch z ekologického plastu či iných prírodných materiálov.

Hlavný program

FOLKLÓRNY SÚBOR ČIERŤAŽ

FOLKLÓRNY SÚBOR HEĽPAN

MARTIN VETRÁK & TEREZA KRÁLIKOVÁ

VLADKA BRVENÍKOVÁ

TANČEKOVO

KAPELA DORA

ADAM ĎURICA

Sprievodný program

REMESELNÝ TRH

SPRIEVODNÉ SÚŤAŽE O VECNÉ CENY PRE MALÝCH I VEĽKÝCH

ATRAKCIE PRE DETI AJ DOSPELÝCH

PREDVÁDZACIE VOZIDLÁ A JAZDY VOZIDIEL ZNAČKY KIA & MERCEDES BENZ

TESTOVANIE E-BIKOV

VYHODNOTENIE TRIATHLON & DUATHLON ATTACK

OHŇOSTROJ

MODERUJE: MAREK POLIAK

Vstupné 1 € (zahŕňa lístok do tomboly) Bezplatné vstupné: (obyvatelia s trvalým pobytom v obci Bystrá, súťažiaci, ktorí uhradili štartovné a súťažili v štvorboji o pohár starostu, ZŤP, deti do 6 rokov).

A takto to vyzeralo v Bystrej vlani:

Zdroj: Tím Región Horehronie , Foto: ilustračné