Na amfiteátri bude 26. júna 2021 benefičný koncert metalových kapiel Angelus Fest

KULTÚRA
0 /

Viete, ako sa nazýva spojenie ľudí s dobrým srdcom zo slovenskej metalovej scény? Správna odpoveď má 11 písmen a znie: Angelus Fest.

V sobotu 26. júna 2021 sa na banskobystrickom Amfiteátri uskutoční benefičný koncert Angelus Fest. Môžeme sa tešiť na 8 skvelých slovenských metalových kapiel s pestrým žánrovým rozsahom a celý výťažok (100 % vyzbieraného vstupného) bude určený pre OZ Onkológia BB.

 „V mene našej organizácie a našich pacientov sa chceme veľmi pekne poďakovať jeho organizátorom, ktorí sa rozhodli podporiť naše OZ za účelom zakúpenia lôžok pre pacientov podstupujúcich ambulantné podávanie chemoterapie. Veľa malých súm vytvorí sumu, ktorá touto formou spríjemní našim pacientom čas strávený v nemocnici. Všetkých srdečne pozývame a tešíme sa na spoločné stretnutie. Ďakujeme za podporu,“

uvádza  OZ Onkológia k benefičnému koncertu.

MotorscreaM Project

MotorscreaM Project

„Hovorí sa , že hudba lieči a upokojuje, pomáha brániť dušu a srdce pred zlobou sveta. Preto neváhajte a príďte podporiť dobrú myšlienku, zabavte sa a vráťte nádej tým, ktorí ju strácajú. Vyčarte úsmev im a sebe a ukážte, že rock n roll a metal žiari priamo z vás, že to nie je len buchot a hluk, ale životný štýl. Čakáme vás Metalheads, up your horns,“

pozýva na podujatie Marek Habdák, basgitarista a vokalista MotorscreaM Project.

Headlinermi podujatia budú vynikajúci Doomas z Novej Bane, populárni Ramchat z Martina a domáca inštrumentálna legenda Abstract. Banskobystrickú scénu zastupujú aj Hecate Deja Vu, ktorí prinesú (najmä) známe hity legendárnych Iron Maiden.

Inou legendou – Mötorheadom – sú inšpirovaní hudobníci z MotorscreaM Project a kvalitnú osmičku vystupujúcich dopĺňajú skupiny MornaPatriarcha.

Pozvanie od kapely Patriarcha znie:

Počul si o Angelus Feste 26.6.2021 v Banskej Bystrici? Podporiť skvelú myšlienku a zároveň si po dlhšej dobe vypočuť naživo skvelé kapely je najlepší program na tento deň. Tak neseď doma a príď, kapela Patriarcha ťa očakáva!“

Patriarcha

Patriarcha

Vstupné bude 10 € (dobrovoľne bude možné prispieť aj viac, celú sumu organizátori venujú OZ Onkológia BB), prispieť do zbierky je možné aj zaslaním ľubovoľnej sumy na účet:

OZ Onkológia Banská Bystrica  – IBAN: SK54 0200 0000 0036 5764 6651.

Nezabudnite do správy pre príjemcu napísať „Angelus Fest“

Všetky kapely vystúpia bez nároku na honorár. Poďakovanie patrí partnerom koncertu, bez ktorých by nebolo možné akciu tohto rozsahu uskutočniť.

Ramchat

Ramchat

Organizáciu koncertu finančne podporila 365-nadácia (patrí do skupiny Poštovej banky), firma Kolotoče, s.r.o. Banská Bystrica poskytla za symbolické 1€ k dispozícii areál BB Amfiteátra, Mesto Banská Bystrica bezplatne poskytlo plochy na polep plagátov, pódium, ozvučenie a osvetlenie zabezpečia firmy SKP audio a Marila trade, s.r.o. a o grafické spracovanie plagátu sa bezplatne postarala firma Colorgafik.

Za všetkých hovorí Jozefa Miťucha z firmy Marila Trade, s.r.o.:

„Ďakujeme organizátorom za ich entuziazmus a energiu, venovanú dobrej veci. Sme veľmi radi, že aj náš tím má možnosť pomôcť a podporiť charitatívne podujatie v prospech banskobystrickej onkológie.“

FB udalosť: https://www.facebook.com/events/485595859250278.

Autor: (dem), Foto: ilustračné