Medzinárodne úspešná multimediálna show VIVALDIANNO zavíta do Banskej Bystrice

KULTÚRA
0 /

VIVALDIANNO Shining Venice je pokračovaním veľmi úspešnej hudobnej show, ktorá dobyla svet. Po troch rokoch svetového turné, kedy Vivaldianno oslavovalo úspechy vo viac ako tridsiatich svetových metropolách, videli ho státisíce divákov, zavíta so svojim novým spracovaním 30. mája 2024 do Banskej Bystrice – Tipsport arény.

Banská Bystrica aj tento rok zažije ďalšie výnimočné hudobne vystúpenie, ktoré si svojou originalitou a výnimočnosťou už podmanilo na svete viac ako 250 000 divákov. VIVALDIANNO je koncert s príbehom venovaným Antoniovi Vivaldimu – géniovi baroka.

Hlavnú úlohu nahovorila hollywoodska hviezda a bývalý agent 007 Pierce Brosnan, ktorého hlas sprevádzajú ďalší slávni herci a herečky. Libreto relácii napísal Tomáš Belko, známy český spisovateľ a dramatik.

Nová verzia koncertu Vivaldianno – Shining Venice vtiahne divákov do mrazivého príbehu barokového génia Antonia Vivaldiho, odohrávajúceho sa v rozžiarených Benátkach, s dôrazom na novú vizuálnu časť, ktorá prešla zásadným redizajnom.

„Autori nového vizuálu kládli dôraz na reflexiu krásy baroka, Benátok a vizualizáciu hudby pri ponechaní priestoru pre divákovu fantáziu,“

hovorí Bianka Vargová, riaditeľka Spolu sme Bystrica, ktorá spoločne s Live koncert participuje na tejto show.

Antonio Vivaldi

Antonio Vivaldi

Shining Venice prekonáva vizuálny štýl svojich predchodcov (City of Mirrors a Reloaded) aj očakávania svojho tvorcu, českého hudobníka a skladateľa Michala Dvořáka, ktorý dodáva:

„Nová verzia mi robí veľkú radosť a posúva celý projekt zase o kus ďalej. Neuveriteľná atmosféra Benátok plných svetiel, ktorú sa nám v tejto verzii podarilo vytvoriť, poskytne divákom ešte silnejší zážitok a skvele dokreslí príbeh a hudbu Antonia Vivaldiho. Rovnako ako bol Antonio vo svojej dobe veľmi inovatívne a moderné, tak sa Shining Venice snaží o aktuálne technické a vizuálne inovácie, ako by to mohol urobiť sám Vivaldi, keby žil v našej dobe. Snažíme sa umocniť jeho hudobné emócie súčasnými výrazovými prostriedkami s absolútnou úctou k jeho dielu.“

Okrem samotného autora a producenta programu Michal Dvořák, ktorý je členom českej rockovej skupiny LUCIE, sa môžeme v Banskej Bystrici tešiť aj na iné veľké mena a sólistov, menovite na Jiřího Vodičku, koncertného majstra Českej filharmónie a Teréziu Kovalovú, obľúbenú českú violončelistku a mnoho ďalších.

Show má silnú art-rockovú atmosféru vďaka nádhernej zmesi sláčikového kvarteta, elektrických a akustických gitár, klávesov a syntetizátorov, perkusií, etnických hudobných nástrojov a zvukových efektov.

Počas posledných rokov projekt ukázal svoj potenciál osloviť globálne publikum a stiera rozdiely medzi krajinami a kultúrami pričom vytvára „show bez hraníc“ vhodnú pre každé publikum.

„Týmto projektom  prinášame banskobystrickej verejnosti spojenie rocku a klasickej barokovej hudby, ktoré je podporené vizuálne ohromujúcimi technológiami, tak aby sme vedeli spojiť dve zdanlivo nespojiteľne prvky a taktiež priblížili vážnu hudbu aj mladým poslucháčov. Jednoducho spojiť všetkých,“

uvádzajú  na záver Matúš Molitoris a Vladimír Ivan zo Spolu sme Bystrica.

Pierce Brosnan (Northphoto)

Pierce Brosnan (Northphoto)

Preto neváhajte a príďte sa ponoriť do ohromujúceho a tajomného príbehu a zoznámte sa s milostnými aférami jedného z najväčších hudobníkov všetkých čias.

Lístky sú dostupné na: https://www.ticketportal.sk/event/VIVALDIANNO-Shining-Venice.

Zdroj: Matúš Molitoris, Foto: Vivaldianno a ilustračné