Majstrovstvá Slovenska v pilotovaní padákov 2019 na letisku Očová sú 27. júla

ŠPORT
0 /

Deň plný andrenalínu, zážitkov a vzrušenia je opäť tu. Na letisku v Očovej budú v sobotu 27. júla 2019 súťažiť najrýchlejší parašutisti Slovenska a blízkych krajín. Vstup na podujatie je bezplatný.

Unikátne športové podujatie, ktoré návštevníkom vyráža dych. Vidieť pristávať parašutistu vyše 120 km rýchlosťou za hodinu a to všetko priamo pred Vašimi očami robí z Majstrovstiev Slovenska v pilotovaní padákov naozaj nevšedný športový zážitok.

Už po štvrtý raz si najrýchlejší športovci zmerajú svoje sily v adrenalínovej parašutistickej disciplíne Canopy piloting (pilotovanie vysokorýchlostných padákov). To všetko sa udeje v sobotu 27.júla od 9:00 – 20:00 hod.na letisku v Očovej.

„Ide už o štvrtý ročník tejto jedinečnej súťaže a my sa stále tešíme čoraz väčšej priazni návštevníkov. Každým rokom sa snažíme latku posunúť vyššie a návštevníkom ponúknuť atrakcie, ktoré spravia tento deň nezabudnuteľným. Aj v ročníku 2019 pripravujeme bohatý program nielen vo vzduchu ale aj na zemi, pričom si stále držíme status podujatia so vstupom zdarma.“

hovorí Mgr.art. Linda Luptáková, riaditeľka súťaže.

Návštevníci okrem súťažných zoskokov a letových ukážok lietadiel Aeroklubu Očová uvidia aj letecká akrobatická show lietadla JAK 52, ďalej legendárnych Očovských Bačov, vzdušné sólo majstrovstvo na vetroni, letecké vystúpenia pilotov domáceho aeroklubu či obľúbené ukážky práce leteckých modelárov. Svoje presné oko Vám predstavia reprezentanti Slovenska v zoskokoch na presnosť pristátia a nevšedný pohľad bude aj na parašutistickú ukážku letu v tracksuitoch s dymovnicami.

„Malých návštevníkov čaká množstvo detských pozemných atrakcií, interaktívne hry aj obľubená hasičská penová párty. No a ako je už štandardom na návštevníkov čaká chill-out zóna s dobrým jedlom a pitím, sedacie vaky, slnečníky, skákací hrad pre deti, jednoducho všetko pre pohodový rodinný deň,“

uvádza jeden z organizátorov Bc. Richard Šmondrk.

Podujatie spestrí muzika a tanec FS Očovan, cyklotrialové vystúpenie jazdcov z klubu NovoCK Lučenec alebo cirkusová a bublinková ShowDeTom.

Organizátorom je hŕstka nadšencov zo Skydiving clubu Banská Bystrica a Padaj.sk, ktorí už viac ako desiatku rokov prevádzkujú komerčné ako aj športové skákanie na letisku v Očovej.

„Cieľom podujatia je priblížiť disciplíny a krásy parašutizmu širokej verejnosti. Naše podujatie je neziskové a môže sa konať jedine vďaka podpore našich partnerov a nadšeniu nás pár organizátorov. Event je výsledkom našej niekoľkomesačnej „práce po práci“ a zadosťučinením je pre nás spokojný návštevník. Budeme preto radi ak prídete,“

vysvetľuje Linda Luptáková a dodáva:

 „Vyhliadkové lety sú k dispozícií počas celého dňa ako aj možnosť zakúpiť si tandemový zoskok so zľavou. Všetkým našim sponzorom a partnerom ďakujeme  Držme si palce, aby nám prialo počasie a tešíme sa na Vás. Hlavne si poznačte dátum 27. júla a rozhodne príďte.“

Viac informácií získate  na www.padaj.sk

Zdroj: Padaj.sk , Foto: Dušan Hein, M SR Očová 2018 a ilustračné