Ľubo Motyčka: Internetová hviezda a papalášske maniere

Blog
2 /

Nášho premiéra prosím o odpustenie. Keďže o všetkom demokraticky rozhodujem ja sám, tak aj moje hodnotenie situácie  je určite nesprávne, keď za najväčšiu hviezdu nevyhlasujem jeho. Viem, je to trestuhodné, znevažujúce, ale čo už človek narobí v tomto chaose?

Akurát mi napadlo zdôvodnenie budúceho tretieho kola testovania v Banskej Bystrici. Po druhom kole je výsledok ani nie 0,4 %. Nech nám premiér odborne a vedecky, ako mimoriadne skúsený doktor plagiátorstva, pridelí nový limit – napríklad 0,1 % .Už sa všetci tešíme na Ježiška.

Inšpiroval ma aj náš milý minister „cínových vojačikov“. To je geniálne. On i premiér nemusia byť v desaťdňovej karanténe. Vírus dostal pokyn od šéfa hygienikov a už pôjde len na nás obyčajných smrteľníkov. Papalášov obíde, lebo medzi nami sú rovní a rovnejší.

Sú to všetko nebotyčné myšlienky. No najčastejšie sa spomínala naša hviezdna Veronika. Viete, tá s tým čudným ministerstvom, čo potrebuje už ďalšiu budovu. Testovanie ukázalo, že máme preplnenú špajzu, tak jej v Bratislave postavme ten najvyšší mrakodrap, keď už ušetrili sto miliónov na obnove našej Rooseveltky.

V nedeľu stačila vyštudovanej bábkoherečke hodinová relácia v televízii, aby naplno zažiarila svojou prostoduchou „inteligenciou“. Stala sa hviezdou Facebooku. Mne sa najviac páčila jej veta o tom, že korona sa rozšírila vinou rekreačných poukážok. Toto konštatovanie podľa mňa patrí na titulku vládnych novín s názvom KRAVSKÉ ROZHĽADY (ospravedlňujem sa, názov som kruto ukradol, ako správny plagiátor).

Ona určite netuší o takých zložitostiach sveta, ako dlho trvá budovanie kvalitných objekty cestovného ruchu. A čo len objektov, ale aj príprava ľudí v nich. Od recepcií, cez chyžné, čašníkov a kuchárov. Ja viem, že tu máme koronu, ale vidím aj to, ako svet svojim ľuďom pomáha. Lebo  zlé časy sa raz pominú a kto bude potom u nás poskytovať tieto žiadané služby?

Netvrdím, že tu korona nebude, ale naučíme sa s ňou žiť bez psychopatických záchvatov. Ibaže znova vybudovať služby potrvá veľa rokov. Opustené hotely – teraz hrozí zánik asi polovici z nich a do jari skoro všetkým ostatným, tie sa potom predajú žralokom.

Ale čo s vyučenými ľuďmi, odborníkmi? Nuž  treba ísť za hranice, kde prichádza pomoc a kde tak tragicky neskončia ako u nás. Tam budú svojou prácou plniť štátne pokladnice daňami. Len preto, že na reálnu pomoc ľuďom v kríze je špajza prázdna, ale na hlúposti typu opakované celoplošné testovanie nepresnými antitestami sa z nej len tak sypú peniaze.

Uvidíme, čo ešte bude. Jedno viem isto. 17. novembra o 15:00 hodine  sa pôjdem prechádzať po námestí v Banskej Bystrici. S umytými rukami, rúškom a dvojmetrovými odstupmi. Aj keď bude zákaz vychádzania.

A žiadnu pokutu nezaplatím. Ani bohovi, môžu si predlžovať núdzový stav hoc aj do jari, veď Európsky súdny dvor im to vytmaví.  KEĎ STE SI MA UPIEKLI, TAK SI MA AJ ZJEDZTE!!!

Autor: Ľubomír Motyčka, Foto: ilustračné

Ľubomír Motyčka

Ľubomír Motyčka