Legendy 90. rokov už tento piatok v Banskej Bystrici – na čo sa pripraviť a čo čaká návštevníkov

KULTÚRA
0 /

Banská Bystrica sa už v piatok 24.novembra 2023 stane dejiskom najväčšej koncertnej a tanečnej párty s názvom „90s MONACObet SHOW“. Naživo vystúpia MASTERBOY & BEATRIX DELGADO, CULTURE BEAT, 2 BROTHERS ON THE 4thFLOOR, REDNEX, COLONIA a VERONA. O dobrú náladu sa postará známa moderátorská dvojica Martin „Chyno“ Chynoranský a Dominika Dadíková spolu s DJom Hurajtom, ktorý si pripravil prierez hitov 90. rokov až po záverečný MEGAMIX.

Brány podujatia sa otvoria o 16:30 hod., oficiálny štart o 17:00 hod. „odpália“ moderátori hlavného mediálneho partnera rádia VlnaMartin „Chyno“ ChynoranskýDominika Dadíková. Spolu s DJom Hurajtom doslova odpália šou dvojhodinovým hudobno-tanečným warm-up-om s názvom „OLDIES PARTY RÁDIA VLNA“, ktorý vyvrcholí o 19:00 hod. vystúpením prvého z angažovaných interpretov.

Ako uvádza V. Švantnerová, Event Manager Tipsport arény:

„Na mieste sa už vstupenky predávať nebudú, zakúpiť ich bude možné iba v sieti Ticketportal, alebo online. Divákom okrem hudobných a tanečných zážitkov pripravujeme čo najväčší komfort v podobe vyše 15 bufetov s jedlami a nápojmi, či veľkokapacitnou šatňou, kde si môžu hneď po príchode odložiť svoje kabáty.“

Diváci sa môžu tešiť na strhujúci zvukový zážitok, o ktorý sa postará tím z Ministry Rental Service, ktorý bude mať pod palcom i svetlenú šou, ktorú doplní až piatymi veľkoplošnými LED obrazovkami s uhlopriečkami prevyšujúcimi 6 metrov.

Prepojením live kamier s LED kockou, nachádzajúcou sa pod strechou Tipsport arény, a LED obrazovkami, nachádzajúcimi sa v zázemí arény, tak diváci nezmeškajú žiadny moment – či už budú tancovať na ploche, alebo pri svojich miestach na tribúnach.

Na pódiu sa počas párty vystrieda šesť legiend 90. rokov, každý s vlastnou cca 35-minútovou show a to MASTERBOY & BEATRIX DELGADO, CULTURE BEAT, 2 BROTHERS ON THE 4th FLOOR, REDNEX, COLONIA a VERONA.

Všetci títo umelci nám sľubujú dynamické vystúpenie plné hitov a hudobného talentu tak, aby bola „90s MONACObet SHOW“ nezabudnuteľným hudobným a tanečným zážitkom pre všetky generácie.

O technické a organizačné zabezpečenie podujatia sa postarajú profesionáli z BDM Group. Konateľ spoločnosti pán Bánovský, odporúča návštevníkom parkovať mimo blízkeho okolia Tipsport arény, keďže už od štvrtka bude okolie arény uzatvorené kvôli zásobovaniu a výstavbe pódia, na ktorom budú pracovať desiatky profesionálov.

Návštevníci by mali parkovať v širšom okolí, najmä s ohľadom na rezidentov tejto mestskej časti Banskej Bystrice. V ideálnom prípade je možné využiť služby taxi služieb či verejnej MHD. Odporúča sa sledovať webstránku organizátora a sociálne siete pre aktuálne informácie. (Viac informácií nájdu návštevníci aj v priložených schémach a orientačnom pláne).

Pred vstupom do Tipsport arény prebehne bezpečnostná kontrola, zakázané budú nebezpečné predmety (zbrane, nože, sklenené predmety a ďalšie), ale aj vlastné alkoholické i nealkoholické nápoje.

Organizátorom podujatia je hokejový klub HC ’05 Banská Bystrica v spolupráci s agentúrou STARHOUSE. Generálnym partnerom podujatia je MONACObet. Hlavným partnerom je SAD Zvolen. Posledné voľné vstupenky na podujatie nájdete v sieti Ticketportal.

Odkaz na oficiálny 30“ promo TV spot podujatia:

Headlinerom večera bude nemecké zoskupenie MASTERBOY & BEATRIX DELGADO so skladbami „Feel the Heat of the Night“, „Generation of Love“ a „Land of Dreaming“, ktoré dosiahli vysoké pozície v hudobných rebríčkoch a stali sa večnou klasikou eurodance éry. CULTURE BEAT však v ničom nezaostáva a jeho hity „Mr. Vain“, „Got to Get It“ a „Anything“ neraz trhali svetové hitparády.

Skupina 2 BROTHERS ON THE 4th FLOOR oživí pódium nahradením pôvodne plánovaného zoskupenia Captain Hollywood Project. Ich kultový hit „Dreams (Will Come Alive)“ obdržal zlaté ocenenia v roku 1994 a stále patrí medzi najobľúbenejšie skladby eurodance 90-tych rokov. Spolu s týmto hitom si fanúšikovia môžu užiť i ďalšie legendárne hity ako sú „Never Alone“ a „Let MeBeFree“.

Švédske electro-country zoskupenie REDNEX s novou slovenskou speváčkou Nikou Karch z Michaloviec dostane divákov do kolien nielen so skladbou „Cotton Eye Joe,“ ktorá sa stala celosvetovým fenoménom a dodnes je jednou z najznámejších a najrozpoznateľnejších tanečných skladieb, ale i s publikum burcujúcou energiou a im typickými choreografiami.

Podobnú energiu divákom dopraje i chorvátske zoskupenie COLONIA, jedna z najúspešnejších skupín na Balkáne s hitmi ako „Oduzimaš mi dah“, či „Za Tvoje Snene Oči“, pričom zastúpenie bude mať i Česká republika s hitmi „Nejsi sám“ či „Náhodou“ od legendárnej formácie VERONA.

Zdroj: Essence communications  ilustračné, Foto:  ilustračné