Krňačky 2024 : Pripravuje sa štart 5. ročníka pretekov na krňačkách o Veľkú cenu Jasnej

Z regiónu
0 /

V sobotu 24. februára 2024 sa uskutoční už 5. ročník o Veľkú cenu Jasnej v medzinárodných pretekoch na krňačkách. Južné svahy Chopku tak pokoria pretekári nie len zo Slovenska, ale aj zo susedného Česka či Poľska. Svoju účasť dokonca prisľúbili aj nemeckí krnohári.

Ľudové tradície našich predkov, chutné jedlo, energická hudba, tradičné kroje a pestrosť sprievodných aktivít sú zárukou veľkolepej zábavy, o ktorú v termíne 23. – 24. februára 2024 nebude zaručene núdza! Totižto preteky na krňačkách sú v prvom rade zábavným i adrenalínovým zážitkom ako pre pretekárov, tak aj pre divákov.

Nechajte sa zlákať týmto tradičným podujatím aj vy a strávte deň v krásnom horskom prostredí pri povzbudzovaní krňačkových nadšencov zo Slovenska, Česka, Poľska i Nemecka. Práve pre nich bude pripravená 2 500 metrov dlhá trať s prevýšením 400 metrov. Štart pretekov bude v lokalite Kosodrevina a cieľová zóna v lokalite Krupová.

Toto podujatie, významné ako pre Jasnú i celý región, bude zahájené deň pred samotnými pretekmi, teda 23. februára 2024, a to otváracím ceremoniálom na breznianskom námestí.

Okrem pozitívnych a povzbudivých slov, sa môžu nie len pretekári, ale aj diváci zúčastniť rôznych súťaží spätých priamo s tradíciami krnohárov a primárnym využitím krňačiek pri práci našich predkov – pri zvoze dreva, ako aj sena. Celkovú atmosféru budú dotvárať hudobné, spevácke a tanečné vystúpenia na modernú i ľudovú nôtu.

Počas otváracieho ceremoniálu na breznianskom námestí vystúpia:

  • DFS Malá Kýčera
  • Mužská spevácka skupina Pohoreľskí chlopi
  • Ľudová hudba Kučeravý javor
  • Moderátorské slovo bude patriť Petre Juskovej

Počas samotných pretekov sa môžete tešiť na:

  • Ľudovú hudbu Kučeravý javor
  • Bubnovú show BATIDA
  • Kapelu Kabát Revival
  • Mužskú spevácku skupinu Krnohári

Na preteky, ako aj z nich, sa môžete pohodlne, bezpečne a ekologicky dopraviť skibusom, a to z Brezna, cez Pohanské, Bystriansku dolinu až do Krupovej.

Skibus bude k dispozícii zdarma, avšak len pre držiteľov regionálnej zľavovej karty Horehronie Card!

Pre viac aktuálnych informácií neváhajte sledovať Krňačky 2024 aj na facebookovej stránke: Horehronie – oficiálna stránka regiónu

UPOZORNENIE: Registrácia pretekárov sa uskutoční priamo na mieste, dňa 24. 2. 2024 od 8:30 do 11:30 hod.  pri nástupnej stanici v Krupovej.

Propozície_Krňačky_2024

Zdroj: Región Horehronie , Foto: ilustračné