Júnové Bystrické firemné hry 2019 budú opäť v športovom areáli BASELINE

ŠPORT
0 /

Už sa pomaly stáva tradíciou, že na konci júna sa zamestnanci banskobystrických firiem stretávajú na športovo – spoločenskom podujatí s názvom Bystrické firemné hry.

Na poslednom podujatí v roku 2018 sa takto stretlo 10 organizácií z rôznych odvetví, medzi ktorými boli i hráči hokejového klubu HC´05 iClinic Banská Bystrica, ktorí prišli ukázať aj majstrovský pohár.

Podujatie prebieha tak, že po rannej prezentácii družstiev a zdravých raňajkách v podobe ovocných mís sa hráči prezlečú do tričiek BFH 2019, ktoré dostanú od organizátora a zhromaždia sa na úvodný príhovor. Ten mal minulý rok vtedajší druhý viceprimátor  Martin Turčan. Potom už dostane slovo organizátor podujatia zo športového areálu BASELINE  Martin Labaš, ktorý účastníkom priblíži program celého dňa.

A ten bol aj vlani naozaj pestrý. Okrem turnajov v siedmich disciplínach (tenis, bedminton, ping-pong, plážový volejbal, streetball, nohejbal a futbal) si hráči mohli vyskúšať aj streľbu z luku a „Tag Archery“ – súboj s lukmi, čo mal na starosti klub Lukostrelec BB alebo tréning Muaithai, ktorý zorganizovali tréneri z DraculaGym.

Na poludnie si účastníci dali skvelý kotlíkový guláš šéfkuchára a ochutnali vynikajúce vínko od vinárstva Elesko, ktoré pripravilo pre účastníkov menšiu ochutnávku. Okrem vína sa ochutnávali aj prírodné energetické drinky XS, ktoré prišla predstaviť nitrianska firma Power Drink.

Nechýbala ani prezentácia výrobkov firmy Tupperware. Všetci zmieňovaní produktoví partneri podujatia spoločne s banskobystrickým pivovarom Urpiner, výrobcom výživových doplnkov firmou Kompava či športovou značkou Yonex venovali najlepším športovcom aj hodnotné ceny.

„Podvečer sme so všetkými účastníkmi slávnostne vyhodnotili jednotlivé disciplíny a spočítali body, ktoré sa dostávali za umiestnenie, aby sme mohli vyhlásiť celkového víťaza BFH 2018. Víťazom sa nakoniec stala banskobystrická firma Autonovo tesne nasledovaná spoločnosťou SHP Harmanec a stavebnou firmou Strabag. Na ďalších miestach sa postupne umiestnili Jazyková škola SPEAK, Euromotor, Vego marketing, HC´05 iClinic Banská Bystrica, Decathlon a IBM. Po vyhlásení výsledkov nasledovala zábava s ľudovou hudbou Hron a miestnym folkloristom Jozefom Makom aj s bohatým večerným rautom,“

hovorí hlavný organizátor BFH 2019 Martin Labaš.

A čo sa chystá na tento rok? V prvom rade organizátori nadviazali spoluprácu s hotelom Dixon a plážovým kúpaliskom, takže niektoré disciplíny sa presunú tam. Zvýšil sa aj ich počet, zmenili sa niektorí produktový partneri a rozšíril sa sprievodný program. Ale to hlavné je, že …. veď nechajte sa prekvapiť.

Organizátori sa tešia na Vás 20. júna 2019 v športovom areáli BASELINE na Bystrických firemných hrách 2019.

Zdroj: Baseline, Foto: BFH 2018