Hudobné kino v ŠVK Banská Bystrica s hudobnými legendami

KULTÚRA
0 /

Prijmite pozvanie Hudobného átria Štátnej vedeckej knižnice v Banskej Bystrici na októbrovú prehliadku dokumentárnych, životopisných a hraných filmov, v ktorých sa zaskveli hudobné legendy. Prehliadku filmov dopĺňajú zaujímavé tematické publikácie.

Streda 3. 10. 2018  o 16:00 hod.

ELVIS PRESLEY: Fun in Acapulco 1963, 97 min., titulky

Filmová komédia v mexickom štýle v hlavnej úlohe s Elvisom Presleym. Elvis sa vo filme Fun in Acapulco vydáva do Mexika. Tam postupne príde o prácu pomocníka na lodi, získava miesto plavčíka a speváka, ale aj obdiv miestnych dám.  Pôsobivé zábery prostredia a latinskoamerické rytmy dopĺňajú skladby Fun In Acapulco, Bossa Nova Baby, Marguerita, Guadalajara a ďalšie v podaní Elvisa Presleyho.

Streda 10. októbra 2018  o 16:00 hod.

ROLLING STONES  2008, 117 min., dabing

Film režiséra Martina Scorseseho je pohľadom na najslávnejšiu rock&rollovú kapelu všetkých čias. Dokumentuje atmosféru koncertov v priebehu dvoch dní, aby ponúkol divákom silu filmového a hudobného zážitku.

Streda 24. októbra 2018  o 16:00 hod.

COBAIN Montage of Heck  2015, 132 min., titulky

Najintímnejší autorizovaný rockový dokument približuje osudy Kurta Cobaina. Film Bretta Morgena  ponúka pozoruhodný portrét frontmana skupiny NIRVANA a prostredníctvom osobných hudobných archívov,  doposiaľ neuvedených filmových záberov a objavných rozhovorov s rodinnou a blízkymi priateľmi zachytáva Kurta ako nonkonformného umelca.

Vstup na filmové predstavenia je voľný. Projekcie sú súčasťou audiovizuálnej výstavy KinoMusic, ktorá je prístupná počas otváracích hodín a potrvá do 31. 10. 2018. Pre organizované skupiny ponúka ŠVK  výber projekcií v dohodnutých termínoch.

KinoMusic plagat

 

Zdroj: Ingrid Guzmická, Foto: ilustračné