Fotonávrat ku skvelému Radvanskému plesu pred koncom fašiangov

KULTÚRA
0 /

Fašiangy sú obdobím najveselších zvykov počas roka.  Pôvod majú ešte v predkresťanskom období a sú spájané s prelomom zimy a jari. Čas fašiangov predchádza veľkonočnému pôstnemu obdobiu (začínajú sa na Troch kráľov a končia Popolcovou stredou, ktorá pripadá na 14. februára).  Počas tohto obdobia sa konajú zábavy a plesy. My sme si vybrali II. ročník Radvanského plesu, ku ktorému sa vraciame vo fotogalérii.

Druhý Radvanský ples sa konal 19. januára 2024 v R2N Business Center.  Hlavným organizátorom plesu bol Marek Ondráš, spoluorganizátormi Pavel Zvara a Ján Kubiš.

Súčasťou Radvanského plesu bol kvalitný kultúrno – spoločenský program, v ktorom účinkovali Starmania, Marián Vojtko, Dagmar Rostandt, Jozef Mak, Ľudová hudba HRON, Vivas dance group, Bystrické tanečno-športové centrum, DJ Ivan Vesel a moderátor Marek Polo Polomský. Svetelné a zvukové efekty boli v réžii LaDanza.

„Srdečne ďakujeme všetkým za obrovskú účasť, prejavenú dôveru a hlavne za vynikajúcu atmosféru, ktorá dominovala nášmu plesu. Osobitne sa chceme poďakovať generálnemu riaditeľovi R2N Business Center Pavlovi Zvarovi za podporu, skvelú spoluprácu a úžasné priestory. Sme nesmierne radi, že sme sa mohli opäť stretnúť, navzájom sa spolu spoznať  a prežiť úžasný kultúrno – spoločenský večer. Myslím, že to bol jedinečný zážitok pre každého z účastníkov II. Radvanského plesu. Už teraz sa tešíme na ďalší ročníku tohto plesu plesu a vynasnažíme sa opäť priniesť niečo nové,“

povedal pre náš portál hlavný organizátor Marek Ondráš.

Generálny riaditeľ R2N Business Center Pavel Zvara k tomu dodal:

„Teší nás, že sme dnes vo vynovenejších priestoroch ako tomu bolo minulý rok. Dnes máme už kuchyňu  a v priebehu februára vylepšíme ešte viacero vecí v našej budove. Dúfam, že sa návštevníci plesu cítili u nás príjemne.“

Druhý ročník Radvanského plesu mal aj charitatívny rozmer. Získané finančné prostriedky sa použijú na nákup invalidného vozíka pre zdravotne postihnutú Patríciu Ferienčíkovú.

Celkovú réžiu plesu mal pod palcom Ján Kubiš, o candy bar a rautové menu sa starala spoločnosť Catering Party Servis pod vedením Miroslava Šávolta, fotenie a fotogalériu z celého plesu zabezpečil fotograf Slavo Samuelčík a pri fotostene Wlado Poliak.

Generálnymi partnermi II. Radvanského plesu boli STEFE, SAD Zvolen, Jazyková škola SPEAK, GymArena, LION CAR Banská Bystrica, Mäso Ponitrie Banská Bystrica, Horský hotel Šachtička a Tri Duby Golf Resort.

Partnermi podujatia boli  Jazyková škola Slovak Educiation Centre, Odťahová služba Car Rescue Team, Olivero Grill Bar, Zlatníctvo Alfredo, PhysioBeuty, Prvá zvolenský pivovar – PIVO VŔŠKY, Suchá krava – sušené mäso zo Slovenska, Dopravný podnik mesta Banská Bystrica, Thajská masáž – Thai Sabai, Hamsik Winery, KIA Banská Bystrica, SLOS- Osvetlenie a svietidlá, Cukráreň Emily, Urpiner.

K ďalším partnerom patrili Mesto Banská Bystrica, Tao Scorpi, Lyžiarske stredisko Šachtičky, Petra Toth, Bernardov Dvor, Holidaypark Kováčová, Spa & wellness hotel Kaskády, Radvanská tlačiareň a grafické štúdio Dali BB, FAB Co. Banská Bystrica,  MediLight a ActiveLight Professional od maďarského výrobcu PolarTherapy,  Spa & wellness hotel Fitak, Chateau Rúbaň,  Bystrica sity a Bystricoviny.sk.

Video z plesu: https://www.facebook.com/marek.ondras/videos/702742205386860?locale=sk_SK

Autor: (tom), Foto: Salvo Samuelčík a Wlado Poliak