FOTO: ŠKODA Vlko Hron MTB maratón absolvovalo viac ako 770 pretekárov

ŠPORT
0 /

Vraciame sa k víkendovému maratónu Vlko Hron MTB.  Druhý zo série pretekov ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2019 absolvoval takmer dvojnásobok pretekárov v porovnaní s minulým rokom. Novú kategóriu ŠKODA Family si užilo 186 odhodlaných bajkerov  Tento rok ešte zelenšie: plasty nahradili ekologické a prírodné materiály.  Séria pokračuje 25. mája v Levočských vrchoch.

Škoda Vlko Hron MTB maratón

V Hronseku žila celá obec pretekmi ŠKODA Vlko Hron MTB maratón. V rôznych kategóriách na trať vyrazilo viac ako 770 pretekárov, čo je takmer dvojnásobok v porovnaní s minulým rokom.

Aby si mohli bajkeri vychutnať prírodu naplno aj o rok, kladú organizátori dôraz na zelený prístup počas celých pretekov a plasty nahrádzajú ekologické a prírodné materiály. Množstvo vyprodukovaného odpadu sa zároveň podarilo udržať na rovnakom množstve ako minulý rok, aj napriek výraznému nárastu počtu účastníkov.

Aj napriek nepriaznivej predpovedi počasia, ktorá hlásila dážď, bola na pretekoch rekordná účasť a tí, ktorí sa zúčastnili, určite neľutovali. Na štart sa postavilo dokopy až 773 pretekárov. Najviac pretekárov prejavilo záujem o trasu dlhú 27 km. Okrem slovenských účastníkov spoznávali krásy Horehronia aj bajkeri z Maďarska, Rakúska, Poľska či Českej republiky.

Nová kategória ŠKODA Family

V novej kategórii ŠKODA Family čakali na pretekárov dve trasy, 2 km a 8 km, ktoré si spolu užilo 186 detí a rodičov.

„Sme nesmierne radi, že aj napriek nepriaznivej predpovedi počasia sa na pretekoch lámali rekordy v účasti. Mňa osobne teší záujem aj o našu rodinnú kategóriu, pretože ŠKODA BIKE OPEN TOUR je nielen o profesionálnych pretekoch, ale aj o rodine a zábave. Je skvelé vidieť toľko malých športových nadšencov, ako si užívajú atmosféru skutočných pretekov v profesionálnych podmienkach. Držím všetkým rodinám palce, aby im láska ku bicyklovaniu vydržala a aby si užívali spoločne strávený čas aj naďalej, „

uviedol Marek Růžička, konateľ spoločnosti ŠKODA AUTO Slovensko.

Zelenší prístup prináša výsledky

Jedným z najväčších potešení pretekov ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2019 je pohyb v nádhernej prírode. Aby tak tomu bolo aj v ďalších rokoch, organizátori zvolili zelenší prístup počas celého priebehu série. Jednorazový plastový riad preto nahradili aj v Hronseku poháre a misky z kompostovateľného materiálu či drevené vidličky, ktoré sa následne zbierali do vriec na kompostovateľný odpad.

Rovnako igelitové štartovacie tašky nahradili textilné vaky a letáky boli vytlačené na recyklovanom papieri. Počas preteku sa podarilo týmito opatreniami, a aj vďaka ústretovosti návštevníkov, udržať množstvo odpadu na rovnakej úrovni ako minulý rok. A to aj napriek značnému nárastu pretekárov. Organizátori nezabudli ani na čistenie lesov a priestoru, v ktorom preteky prebehli.

Bajkeri ocenili servis a sprchu

Od minulého roka sa organizátori starajú aj o zvýšený komfort pretekárov. V cieli tak na nich čakali sprchy a cykloumývareň, ktorú využili pre približne 200 bicyklov. Návštevníci pretekov sa mohli posilniť v stánkoch s občerstvením, ochutnať guláš od miestnych hasičov a deti sa vybláznili vo fun zóne či pri množstve sprievodných akcií.

ŠKODA FABIA COMBI pre verných účastníkov

Všetci zúčastnení bajkeri boli zaradení do záverečnej tomboly. V nej budú mať možnosť tí, čo sa zúčastnia najmenej štyroch pretekov série, získať novú ŠKODA FABIA COMBI so skvelou výbavou na cyklistické výlety.

ŠKODA BIKE OPEN TOUR pokračuje v Levočských vrchoch

Tretím podujatím série ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2019 bude ŠKODA MTB Maratón Levočské vrchy – Levoča, ktoré sa uskutoční 25. mája 2019 v Resorte Levočská dolina. Tento rok organizátori pripravili pre bajkerov nové miesta, skvelé trate pre profesionálov aj začiatočníkov a ešte viac zábavy. Chýbať nebudú ani obľúbená kategória ŠKODA Family a kategória pre elektrobicykle.

ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2019 – prestížne preteky pre všetkých

Seriál ŠKODA BIKE OPEN TOUR sa počas svojej existencie vypracoval na prestížne a najvýznamnejšie preteky pre MTB bajkerov z radov profesionálov, amatérov i hoby cyklistov na Slovensku. ŠKODA BIKE OPEN TOUR  2019 v tomto roku pozostáva z piatich pretekov na území Slovenskej republiky, ktoré sa konajú od apríla do augusta.

Podujatia sú otvorené pre všetkých fanúšikov horskej cyklistiky – prihlásiť sa tak môžu nielen profesionálni cyklisti a amatéri, ale aj hoby bajkeri. Sú zároveň pripravené tak, aby ponúkli možnosť zapojiť sa naozaj všetkým, preto sú k dispozícii  rôzne vekové a výkonnostné kategórie.

Podrobnejšie informácie o ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2019 nájdu fanúšikovia horskej cyklistiky na stránke www.welovecycling.sk.

ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2019
13. 4. 2019 ŠKODA Svätojurský MTB maratón
4. 5. 2019 ŠKODA Vlko Hron MTB
25. 5. 2019 ŠKODA MTB maratón Levočské vrchy – Levoča
15. 6. 2019 ŠKODA MTB maratón Rajecké Teplice
10. 8. 2019 ŠKODA HORAL MTB maratón

Zdroj: Natália Labudová PR Clinic, Foto: Škoda Auto