FOTO: Legenda o jedinom slovenskom upírovi cez víkend opäť ožije na Horehroní!

Z regiónu
1 /

Už túto sobotu 12. augusta 2020 vo večerných hodinách opäť ožije legenda o jedinom slovenskom upírovi Prdimuchovi počas podujatia „Upírska svetlá noc“ v obci Horná Lehota.

Tajomné dvere do Prdimuchovej upírskej izby sa znovu otvoria a legenda o upírovi Prdimuchovi opäť ožije. Strašidelná izba plná záhad a úloh, ktoré treba vyriešiť bude návštevníkom sprístupnená v sobotu 15 augusta o 17:00 hodine.

Okrem Prdimuchovej upírskej izby sa môžete tešiť aj na vystúpenia lesných víl na chodúľoch, stredovekého kata na chodúľoch či Šaška Jaca.

Popri upírskej izbe bude počas tohto podujatia otvorená aj izba „Kelti na Horehroní“, v ktorej si môžete prezrieť zaujímavé archeologické nálezy či zmenšený model náleziska Hrádok, ktoré sa nachádza nad obcou Horná Lehota.

Milovníci histórie a archeológie sa budú môcť zúčastniť aj prechádzky na Hrádok, ktorá začne o 13:00 hod. Registrácia na túto prechádzku je spustená aj na webe www.horehronie.sk.

Program bude spestrený aj o remeselné dielne, počas ktorých si budete môcť vyskúšať kovanie keltskej špirály, výrobu sviečok máčaním, výrobu lúča či bylinkárstvo a ochranné rituály bielej mágie.

„Celé podujatie vyvrcholí strašidelným pochodom upírskym Prdimuchovým chodníkom a skvelou upírskou zábavou priamo pod nočnou oblohou,“

dodáva Ing. Petra Ridzoňová Hlásniková, výkonná riaditeľka OOCR REGIÓN HOREHRONIE.

Aktivita sa uskutočňuje s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby SR. A takto to vyzeralo na podujatí minulý rok:

Zdroj: OOCR Región Horehronie, Foto: Tím Horehronie