Do Banskej Bystrice prichádza ohromujúca multimediálnou show VIVALDIANNO + súťaž o lístky

KULTÚRA
1 /

Mesto pod Urpínom 30. mája 2024 o 19:00 hod. v Tipsport aréne  Banská Bystrica ovládne impozantná hudba Antonia Vivaldiho. Multimediálna show VIVALDIANNO pochádza z pera autora, producenta a člena legendárnej skupiny Lucie Michala Dvořáka.

Jej nová úprava VIVALDIANNO Shining Venice je pokračovaním megaúspešnej hudobnej show, ktorá dobyla svet. Nenechajte si ujsť jedinečný 3D zážitok plný emócií a moderných technológií, ktorý prichádza do nášho mesta po úspechu v Mexiku, Čile, Paríži a ďalších mestách.

Shining Venice vtiahne divákov do mrazivého príbehu barokového génia Antonia Vivaldiho, ktorý sa odohráva v magickej atmosfére rozžiarených Benátok. Prvky rocku sa štýlovo prelínajú s barokovou hudbou a najmodernejšími technológiami.

„Nová verzia mi robí veľkú radosť a posúva celý projekt zase o kus ďalej. Neuveriteľná atmosféra Benátok plných svetiel, ktorú sa nám v tejto verzii podarilo vytvoriť, poskytne divákom ešte silnejší zážitok a skvelo dokreslí príbeh a hudbu Antonia Vivaldiho. Rovnako ako bol Antonio vo svojej dobe veľmi inovatívny a moderný, tak sa Shining Venice snaží o aktuálne technické a vizuálne inovácie. Tak ako by to možno urobil sám Vivaldi, keby žil v našej dobe. Snažíme sa umocniť jeho hudobné emócie súčasnými výrazovými prostriedkami s absolútnou úctou k jeho dielu,“

hovorí autor projektu VIVALDIANNO, český hudobník a skladateľ Michal Dvořák.

Michal Dvořák

Michal Dvořák

Vizuálna časť prešla zásadným redizajnom. Vďaka najlepším českým animátorom zo štúdia Incognito, ktorí vytvorili nové 3D projekcie a vizuály, sa VIVALDIANNO Shining Venice stalo vizuálnym zážitkom. Dôraz kladú tvorcovia na reflexiu krásy baroka, Benátok a vizualizáciu hudby.

Zároveň ponechávajú priestor pre divákovu fantáziu. Show je zameraná na 3D efekty, tanečné prvky a interaktívne projekcie. Shining Venice prekonáva vizuálny štýl svojich predchodcov City of Mirrors a Reloaded aj očakávania svojich tvorcov.

VIVALDIANNO je koncert s príbehom venovaným Antoniovi Vivaldimu, ktorý je určený pre všetky generácie. Hlavnú úlohu nahovorila hollywoodska hviezda a bývalý agent James Bond Pierce Brosnan. Hlas 007 sprevádzajú aj ďalší slávni herci a herečky. Libreto napísal Tomáš Belko, známy český spisovateľ a dramatik, ktorý je kreatívnym riaditeľom Ogilvy Czech.

„Vo VIVALDIANNO hrá množstvo renomovaných českých i medzinárodných sólistov. Pozval som si mená ako Jiří Vodička – koncertný majster Českej filharmónie, Terézia Kovalová – obľúbená mladá česká violončelistka a mnoho ďalších. Show má silnú artrockovú atmosféru vďaka nádhernej zmesi sláčikového kvarteta, elektrických a akustických gitár, klávesov a syntetizátorov, perkusií, etnických hudobných nástrojov a zvukových efektov. Všetci sa tešíme na slovenských fanúšikov v Bratislave a v Banskej Bystrici,“

pozýva na koncert jeho tvorca.

Nenechajte si ujsť ohromujúcu show VIVALDIANNO Shining Venice, ktorá očarí mladých či starších poslucháčov aj nadšencov klasickej hudby z celého sveta. Ponorte sa do tajomného príbehu a zoznámte sa s milostnými aférami jedného z najväčších hudobníkov všetkých čias 30. mája 2024 o 19:00 hod. v Tipsport Banská Bystrica.

Vstupenky si môžete kúpiť tu: https://www.ticketportal.sk/event/VIVALDIANNO-Shining-Venice.

Súťaž o dve dvojice vstupeniek na banskobystrické predstavenie Vivaldianno

Vážení fanúšikovia kvalitnej hudby a skvelej show. Vstupenky na predstavenie „Viavaldianno“  30. mája 2024 v Banskej Bystrici  môžete získať aj v našej malej súťaži. Do žrebovania o dve dvojice lístkov zaradíme všetkých, ktorí nám do utorkovej polnoci 21.mája 2024 zašlú na mail  consulting.toman@gmail.com správnu odpoveď na otázku:

„Členom ktorej legendárnej skupiny je autor projektu VIVALDIANNO, ktorého multimediálnu  podobu môžeme vidieť aj v Banskej Bystrici?“

K odpovedi nezabudnite pripojiť svoju spätnú adresu s telefónom, aby sme Vám v prípade vylosovania mohli odovzdať výhru. Ďakujeme za porozumenie.

 

Autor: (tom), Foto: Vivaldianno