Divadlo Štúdio tanca: Medzinárodný festival Dni tanca pre vás v Banskej Bystrici

KULTÚRA
0 /

V dňoch od 14. do 19. júna 2021 organizuje Divadlo Štúdio tanca medzinárodný festival súčasného tanca Dni tanca pre vás. Organizátori festivalu sa rozhodli udeliť mu podnázov Návrat z ticha ako reakciu na jeho znovuobnovenie, no tak isto ako reakciu na kultúrne „ticho“, ktoré so sebou priniesla kríza pandémie.

Silvia Jeňová z produkcie festivalu Dni tanca pre Vás/ Návrat z ticha hovorí:

„Cieľom festivalu je tak ponúknuť, a to nielen banskobystrickému divákovi, týždeň plný tanca, pohybu a hudby. Festival, okrem divadelnej sály oživí aj nádvorie Divadla Štúdio tanca, na ktorom sa odohrajú koncerty slovenských kapiel a úvodné predstavenie festivalu.“

                                   

Program prebieha aj na scéne Bábkového divadla na Rázcestí. Zahraničnú účasť festivalu tvoria tanečné zoskupenia z Belgicka, Poľska a Grécka. Diváci sa môžu tešiť na podmanivé sólo Penelope belgickej interpretky Lizbeth Gruwez, na dve silné tanečné duetá mladej generácie tvorcov z Poľska a Grécka, či na osobnú umeleckú výpoveď belgického choreografa Sergea Aimého Coulibalyho v podobe tanečného sóla s názvom Fitry.

Výber slovenských produkcií predstavuje niekoľko najlepších tanečných inscenácií, ktoré vznikli za posledné dva roky na slovenskej tanečnej scéne. Ich tematická a umelecká rôznorodosť obohacuje festivalový program a diváci budú mať možnosť vidieť diela choreografov Marty Polákovej, Petry Fornayovej, Barbory Janákovej, Roberty Legros Štěpánkovej či Milana Tomášika.

Každý jeden z koncertov na nádvorí bude obohacovať tancom medzinárodný tanečný súbor Divadla Štúdio tanca. V tejto jedinečnej kombinácií sa predstavia kapely PARA, Teatro Fatal, Ľudové mladistvá, Myši na poli a Secret Session.

Sprievodný program ponúka tanečné workshopy a interaktívne divadelné foyer. Kompletný program nájdete na www.studiotanca.sk.

Zdroj: Silvia Jeňová, Foto: DŠT BB a ilustračné