Deň otvorených dverí na UMB

SPRÁVY
0 /

Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici pozýva záujemkyne a záujemcov o vysokoškolské štúdium na Deň otvorených dverí v stredu 7. novembra 2018. Brány všetkých šiestich fakúlt sa otvoria už o 9:00 hod.

Okrem jednotlivých prezentácií ponúkaných študijných odborov na akademický rok 2019/2020 budú k nahliadnutiu aj priestory, v ktorých prebieha výučba, jednotlivé katedry a niektoré internáty. Bude možné zakúpiť si literatúru na prijímacie skúšky a dozvedieť sa, aké je uplatnenie absolventov UMB na trhu práce. Takto to vyzeralo na Dni otvorených dverí UMB pred dvomi rokmi:

V rámci sprievodného programu ku Dňu otvorených dverí sú pre všetkých účastníkov pripravené zaujímavé prednášky a rôzne podujatia. Na Ekonomickej fakulte UMB si budú môcť pozrieť prebiehajúci vyučovací proces, na Filozofickej fakulte UMB si zacvičiť na tréningových pomôckach, ktoré používajú profesionálni športovci kanadsko-americkej Národnej hokejovej ligy (NHL) či špičkoví futbalisti.

Môžu sa stretnúť aj s bývalým diplomatom pôsobiacim v Ríme, Paríži a Bruseli, ale aj prekladateľom diel Umberta Eca do slovenčiny Stanislavom Vallom, ktorý sa príde podeliť o svoje osobné spomienky.

dod3

Na Fakulte politických vied a medzinárodných vzťahov UMB budú mať študenti príležitosť vypracovať simulačný test na prijímacie pohovory. Na Fakulte prírodných vied UMB sa budú môcť dotknúť meteoritu či naprogramovať si robota, urobiť si zopár pokusov z fyziky a chémie, lietať bez pilota alebo si vypočuť matematickú prednášku o nekonečne.

Záujemkyne a záujemcovia o štúdium na Pedagogickej fakulte UMB si okrem iného budú môcť pozrieť aj priestory študentského domova a zúčastniť sa hudobných a výtvarných workshopov. Právnická fakulta UMB bude mať takisto pripravený bohatý program.

dod umb1

 „Vítaní sú študenti aj ich rodičia a pedagógovia, ktorí sa môžu na vlastné oči presvedčiť, ako sa študuje na Univerzite Mateja Bela v Banskej Bystrici,“

pozýva Dana Straková z UMB.

vedenie umb

Kompletný program Dňa otvorených dverí je uverejnený na internetových stránkach univerzity www.umb.sk.

 

Zdroj: Dana Straková, Foto: ilustračné