CINEMAX BB: Ján Žižka, Pozvánka do pekla, Volám sa Zlatan, Vstupenka do raja a PSH-Nekonečný príbeh

Kino
0 /

Banskobystrické multikino CINEMAX BB je tu opäť so zaujímavými filmovými novinkami. Preto prichádzame  s ponukou najnovších filmových premiér, ktoré sa oplatí vidieť. Prinášame vám ich prehľad od štvrtka 8. septembra 2022 aj s video ukážkami.

JAN ŽIŽKA

Životopisná historická dráma, Česká republika 125 minút. Film inšpirovaný skutočným príbehom jedného z najväčších vojvodcov svojej doby, nikdy neporazeným Jánom Žižkom z Trocnova, ktorý sa stal vďaka svojim činom legendou.

„Snažil som sa do traileru vložiť trochu viac z príbehu filmu, čo je pre mňa dôležité. Pre mňa je film vlastne celý o Žižkovom osobnom príbehu,“  zveril sa režisér Petr Jákl.

Dvojhodinový veľkofilm  sa odohráva v roku 1402. „Vybral som si tento rok, pretože politická situácia bola vtedy veľmi podobná tej súčasnej. Politici sa hádali, chceli pre seba uchmatnúť čo najviac moci a peňazí,“ opísal Jákl historický kontext, do ktorého zasadil príbeh zrodu vojvodcu.

„V tom čase začal Jan Hus kázať v Betlehemskej kaplnke a odohrali sa udalosti, ktoré nakoniec viedli k jeho upáleniu,“ hovorí režisér a dodáva, že každý by si mal urobiť názor na Žižku a celé obdobie, ktoré viedlo k husitským vojnám, sám.

POZVÁNKA DO PEKLA

Horor, USA 105 minút. Po smrti svojej matky, a bez ďalších žijúcich príbuzných, sa Evie rozhodne podstúpiť test DNA. Objaví tak strateného bratranca, o ktorého existencii doteraz nevedela. Na pozvanie od svojej znovunájdenej rodiny sa ocitne na honosnej svadbe na anglickom vidieku, zvádzaná príťažlivým aristokratom.

Postupne však odhalí zvrátené tajomstvá a choré úmysly skrývajúce sa za prehnanou štedrosťou svojich „najbližších“. Rodinná idylka sa tak čoskoro zmení na hrôzostrašnú nočnú moru a boj o prežitie.

VOLÁM SA ZLATAN

Dráma podľa bestselleru o slávnom futbalistovi, Švédsko 102 minút. Zlatan Ibrahimovič – pochádza z rodiny balkánskych prisťahovalcov, narodil sa vo Švédsku. Napriek ťažkému detstvu sa stal jedným z najúspešnejších švédskych futbalistov. Na dosiahnutie vysnívaných úspechov musel Zlatan čeliť mnohým výzvam, tak na futbalovom ihrisku, ako aj v osobnom živote.

Filmové dielo sa dotýka dôležitých míľnikov v kariére svetoznámeho futbalistu od jeho štartu vo Švédsku, cez Ajax, až po talianske úspechy.

„Volám sa Zlatan“ predstavuje život a výzvy svetoznámeho futbalistu, je zábavný film, prídu si na svoje všetci, ktorý sa rozhodnú si ho pozrieť, nie je len pre fanúšikov futbalu. Scenár filmu bol napísaný podľa knižného bestselleru švédskeho spisovateľa Davida Lagercrantza.

Zaujímavosťou tohto životopisného filmu je, že Ibrahimovičova kariéra ešte stále prebieha, súčasne s predstavením filmového diela. „Volám sa Zlatan“ si vyslúžil aj uznanie od samotného Zlatana Ibrahimovića.

VSTUPENKA DO RAJA – Babská jazda v utorok 13. septembra o 18:00

Komédia, USA 104 minút. George Clooney a Julia Roberts se v úlohách ex-manželov opäť stretávajú na veľkom plátne. Čaká ich spoločná misia, ktorá má zabrániť ich zamilovanej dcére, aby urobila rovnakú chybu, ktorej sa kedysi sami dopustili.

Keď vám dcéra, ktorá trávi prázdniny na Bali, oznámi, že sa tam zamilovala a bude sa vydávať, pravdepodobne skočíte na prvé lietadlo a poletíte jej to vyhovoriť. Presne to sa stalo Georgovi Clooneymu a Julii Roberts v úlohách šokovaných rodičov, ktorí sa rozhodnú zachrániť svoju dcéru Lily pred následkami letnej lásky.

V tomto smere majú bohaté vlastné skúsenosti. Pred devätnástimi rokmi sa po podobnom vzplanutí vzali, pred štrnástimi rokmi pochopili, že to nebol dobrý nápad a tak ukončili krátke dobrodružné spolunažívanie rozvodom. Odvtedy sa snažia jeden druhému vyhýbať, ako sa len dá.

Vedia, že každé ich stretnutie skončí hlasnou hádkou. Teraz však vyhlásili dočasné prímerie, aby vyslobodili svoju dcéru „z pazúrov“ chytrého, pekného a podnikavého domorodca, ktorý sa živí pestovaním a predajom morských rias.

V príprave rafinovaných pascí, ktoré majú ich dcére zložiť ružové okuliare, sú síce veľmi dobrí, žiadna z nich však neklapne tak, ako naplánovali. Čo je však horšie, kulisy morského raja začínajú prebúdzať spomienky na krajšiu časť ich spoločnej minulosti. A aj keď sa bránia zubami nechtami, nebezpečenstvo, že do toho znova spadnú, doslova visí vo vzduchu. Táto záchranná operácia sa skrátka vyvíja úplne nečakane.

PSH: NEKONEČNÝ PRÍBEH – Artmax koncert v utorok 13. septembra o 20:00

Hudobný dokument rap, Česká republika 70 minút. Film PSH Nekonečný príbeh, ktorý získal Divácku cenu na 56. ročníku MFF Karlovy Vary, uvidíte v špeciálnom prenose.

Českú hudobnú legendu Peneři strýčka Homeboye – PHS – pozná v Českej republike asi každý. Akí ale sú v skutočnosti chlapci z Jižáku, dnes už na prahu stredného veku? PSH Nekonečný příběh približuje vznik prelomového albumu Repertoár, dodnes považovaného za míľnik českého rapu a jeden z najlepších albumov vôbec, posun kapely k elektronike alebo testovanie maximálnych možností hudobného šoubiznisu.

Najznámejší českí raperi sa v prekvapivo otvorenom a veľmi osobnom dokumente s množstvom dosiaľ nepublikovaných záberov a súkromných archívov neboja ísť až na kosť a byť rovnako úprimní, ako ich hudba. Zdá sa, že príbeh PSH len tak neskončí.

Zmena programu vyhradená. Aktuálny program, novinky a obsah filmov nájdete vždy na adrese http://www.cine-max.sk/.

Zdroj: CINEMAX BB, Foto: ilustračné z filmov