Bystrické multikino CINEMAX BB otvára svoje brány vo štvrtok 18. júna + PROGRAM

Kino
0 /

Máme dobrú správu pre filmových fanúšikov v Banskej Bystrici.  Vo štvrtok 18. júna 2020 sa po troch mesiacoch konečne otvárajú brány CINEMAX BB v bystrickej Europe.

Dodržiavanie opatrení v priestoroch kina

Vedenie CINEMAX BB  uvádza:

„Tešiť sa môžete na maximálny filmový zážitok bez výraznejších obmedzení, spolu s možnosťou zakúpenia a konzumácie obľúbeného občerstvenia. Do kín nasadzujeme viacero filmových noviniek, ale aj filmy, ktoré ste si pred uzatvorením nestihli pozrieť.“

Pri návšteve kina však treba dbať na bezpečnostné a hygienické odporúčania:

– noste rúško (alebo jeho náhradu);

– dodržujte bezpečnú vzdialenosť;

– pri vstupe do priestorov kina použite dezinfekciu;

– pri kýchaní a kašľaní použite vreckovku alebo ohnutý lakeť, nie ruku;

– dbajte na pravidelné umývanie rúk mydlom a teplou vodou;

– ak je to možné, uprednostňujte bezhotovostné platby;

– podľa možnosti si zakúpte vstupenky vopred (ideálne online cez webpredaj);

– obmedzte fyzický kontakt.

Ak sa u Vás prejavia príznaky akútneho respiračného ochorenia, je potrebné telefonicky kontaktovať svojho ošetrujúceho lekára a opustiť priestory kina.

Ďakujeme, že dodržujete bezpečnostné nariadenia a rešpektujete pokyny našich zamestnancov. Dbáme na maximálnu bezpečnosť a preto nosíme všetky potrebné ochranné pomôcky ako rukavice či štíty a pravidelne dezinfikujeme všetky priestory kina,“

dodáva CINEMAX BB.  Všetkým typom poukážok (vouchery, free, karty) bude predĺžená platnosť o dobu, počas ktorej boli kiná zatvorené, teda o 3 mesiace.

Program na štvrtok 18. júna 2020

BLOODSHOT – od 18. júna

Vin Diesel sa v novom thrilleri podľa úspešného komiksu predstaví ako BLOODSHOT – supervojak, ktorý je vďaka armáde nanobotov v jeho žilách prakticky neporaziteľný. Ako sa však zachová, keď zistí, že spoločnosť, ktorá ho vytvorila, mu vyrába falošné spomienky a využíva ho ako zbraň? 

La Gomera – premiéra 18. júna

Kriminálna komédia Rumunsko, Francúzsko, Nemecko 97 minút. Skorumpovaný policajt z Bukurešti sa zamiluje do Gildy, a tá ho požiada, aby dostal z väzenia drogového priekupníka (a v skutočnosti jej priateľa) Zsolta.

Pre úspech akcie je potrebné, aby sa naučil jazyk el silbo, tvorený pískaním. Musí preto odísť na La Gomeru – jeden z Kanárskych ostrovov a domov tohto jazyka. Plán je jednoduchý – naučiť sa el silbo, oslobodiť Zsolta a získať 30 miliónov.

Snežná hliadka – od 18. júna

Animovaná rozprávka USA, Veľká Británia, Kanada, Južná Kórea 92 minút. Napínavé dobrodružstvo veselej polárnej partičky. Polárny lišiak Swifty doručuje zásielky a každý deň sníva o tom, že sa stane najlepším kuriérom v družine Hviezdnych severských psov. Aby dokázal, že na to má, rozhodne sa doručiť záhadnú zásielku na tajné miesto.

Až pred dverami zistí, že ide o nedobytnú pevnosť, kde prefíkaný zloduch Otto Von Walrus spriada plány na zničenie Arktídy a ovládnutie sveta. Swifty neváha a s pomocou svojich priateľov zostaví Snežnú hliadku, ktorá musí odvrátiť hroziace nebezpečenstvo.

Takmer dokonalé tajomstvá – od 18. júna

Komédia Nemecko, 120 minút. Tri ženy, 4 muži, 7 mobilov a 1 „nevinná“ hra. Režisér a scenárista bláznivých komédií zo série Fakjú pán profesor a ich tri hlavné tváre vrátane predstaviteľa samotného profesora sa znovu stretli pred kamerou a natočili spolu ďalšiu skvelú a mega úspešnú komédiu Takmer dokonalé tajomstvá.

Na spoločnej večeri sa zíde niekoľko párov a po pár pohárikoch sa rozhodnú, že svoje telefóny položia na stôl a podelia sa s ostatnými o všetky správy, odkazy aj telefonáty v ten večer. Esemesky sa prečítajú, hovory budú nahlas. Veď o nič nejde, bude zábava. Lenže práve naši múdri mobilní „kamoši“ o nás vedia úplne všetko, poznajú naše tajomstvá, druhé životy, drobné aj väčšie lži, milenky aj milencov.

Po chvíľke nevinnej zábavy začnú chodiť správy, ktoré by ste so svojimi partnermi či priateľmi radšej nezdieľali. Rozbehne sa séria šialených situácií a trapasov, z ktorých bude čoskoro všetkým pri stole nepríjemne horúco. Odídu domov partnerské dvojice v takom zložení, v akom prišli? Komédia Takmer dokonalé tajomstvá vznikla podľa talianskeho originálu Úplní cudzinci a pôvodný nápad osviežila vlastnou energiou.

Kalifornský sen – od 18. júna

Romantická dráma USA, 113 minút. Keď sa rozhodnete ísť za svojím snom, pripravte sa na to, že cesta môže byť tŕnistá a narazíte na mnoho križovatiek. Hviezda série Päťdesiat odtieňov Dakota Johnson hľadá svoj Kalifornský sen v rovnomennej hudobnej romanci.

Ježko Sonic – od 18. júna

Animovaný film USA, 99 minút. Superrýchly modrý ježko Sonic patrí medzi najväčšie videoherné legendy. A pretože o legendách sa spravidla natáčajú filmy, vznikla aj komédia, v ktorej bude hlavný hrdina unikať pred svojim neúnavným prenasledovateľom Doktorom Robotnikom rýchlosťou toho najrýchlejšieho blesku.

Schopnosť unikať najrýchlejšie na svete – a to na ktoromkoľvek svete, v ktorom sa práve vyskytuje, by ježko Sonic bez mrknutia oka vymenil za naozajstného kamaráta. Zo svojho lesného útočišťa síce chodí navštevovať dobráckeho malomestského šerifa Toma /James Mardsen/, ten sa však tak úplne nepočíta, lebo si Sonica pri jeho rýchlosti ešte nestihol všimnúť.

Lov – od 18. júna

Triler USA, 90 minút. Poľovačka na ľudí? Príšerný nápad, ktorý sa skupina „inak rozmýšľajúcich“ jedincov rozhodne vyskúšať naživo. Lov je znepokojujúci originálny triler od tvorcov hororových filmov Uteč, My a série Očista.

Mosley – od 18. júna

Animovaný film Nový Zéland, Čína 97 minút. Mosley tvrdo pracuje celé dni a týždne na farme, kde vládne výbušný a nepríjemný farmár Simon. Keď sa jedného dňa vráti Mosley z práce do svojej stajne prezradí mu jeho syn Rue, že v blízkom lese našiel niečo úžasné. Je to starodávna jaskyňa s maľbami bytostí, ktoré sa im veľmi podobajú – ale chodia vzpriamene a majú ruky.

RADIOACTIVE – od 18. júna

Životopisný film Veľká Británia, Maďarsko 110 minút. Príbeh ženy, ktorá sa rozhodla pre lásku, materstvo i vedu zároveň a z ničoho nepoľavila. Neuveriteľný, no skutočný príbeh ženy, matky, manželky a vedkyne – Marie Curie-Sklodowskej. Narodila sa v Poľsku. Jej túžba po vyššom vedeckom vzdelaní ju privedie do Paríža, kde dokázala získať doktorát na parížskej Sorbonne.

Tu sa zoznamuje so svojim manželom a životnou láskou fyzikom Pierrom Curiem. V šťastnom manželstve vychováva dve dcéry. Zároveň v biednych podmienkach drevenej kôlne, s deravou strechou – honosne nazvanej laboratórium , znáša výpary, žiarenie, pred ktorým sa nechráni a kde celé hodiny mieša železnou tyčou vriacu masu- sa jej podarí získať decigram čistého rádia. Úspech sa dostaví v roku 1902. Týmto objavom rádia navždy zmenila tvár vedy.

V roku 1903 tento pár spoločne získal Nobelovu cenu za fyziku za svoj objav, vďaka čomu sa Maria stala prvou ženou, ktorá získala takúto cenu. Zo smrti svojho milovaného Pierra sa dlho nevedela spamätať. Stálym útočiskom sa stala práca v laboratóriu a tá jej priniesla druhú Nobelovu cenu za chémiu. Objavila rádium, ktoré malo liečiť a slúžiť ľudstvu. Ale práve ľudstvo, ako sa to v histórii stáva, tento geniálny objav zneužilo. Chvalabohu, Marie Curie sa Hirošimy a Černobylu nedožila…

Red Bull Presents: RYTMUS TEMPOS – od 18. júna

Hudobný dokument Slovensko, 91 minút. Tempos rozpráva príbeh Patrika „Rytmusa“ Vrbovského  a jeho 30-ročnej rapovej kariéry. Príbeh filmu je mapovaním cesty z nuly na vrchol – prehry, výhry a fakty. Film na pozadí zároveň odhaľuje dejiny rapu a hip-hopu na Slovensku.

Tri dekády slovenskej hip-hopovej scény sú prerozprávané samotným Rytmusom, kde odhalí rôzne zákulisné príhody či nečakané nástrahy a sklamania, ktoré vo svojej hudobnej kariére zažil. To všetko ho niečo naučilo, zmenilo, ale hlavne zoceľovalo. V dokumente sa okrem neho objaví množstvo tých, ktorí mu počas jeho tridsaťročnej cesty hip-hopom „skrížili“ cestu či priamo alebo nepriamo ovplyvnili jeho tvorbu.

V sieti – od 18. júna

Dokument Česká republika, Slovensko 101 minút. Čo všetko sa môže diať za dverami detskej izby, nám odhaľuje očakávaný a dlho avizovaný film V sieti českých tvorcov Barbory Chalupovej a Víta Klusáka. Českí dokumentaristi otvorili dvere aj do temného sveta, do ktorého je podľa prieskumov lapených až 41 % maloletých.

Trinásta komnata online priestoru je odrazu odchýlená a my máme možnosť vidieť, že internetové zoznamky a čety sú rajom pre zvrhlíkov, miestom, kde sa dá beztrestne zneužívať tých najzraniteľnejších…

Vpred – od 18. júna

Animovaný film USA, 103 minút. VPRED nás zavedie do sveta fantázie, kde sa predstavia dvaja elfskí bratia, ktorí sa vydávajú na výpravu, aby zistili či ešte vo svete existuje niečo magické.

Zmena programu vyhradená. Aktuálny program, novinky a obsah filmov nájdete vždy na adrese http://www.cine-max.sk/.

Zdroj: CINEMAX BB, Foto: ilustračné