Bitka o najlepšiu haruľu v Medzibrode už túto sobotu

Z regiónu
0 /

V sobotu 7. septembra  2019 sa v Medzibrode uskutoční už 18. ročník súťaže v pečení tradičnej medzibrodskej pochúťky, ktorou je  haruľa. Podujatie má názov „Haruľová show 2019“.

Hlavnými organizátormi tohto podujatia sú občianske združenie CHZM – Chlapci z Medzibrodu a obec Medzibrod.  Ide o súťaž trojčlenných družstiev v pečení harule, pričom je rozhodujúca jej kvalita, rýchlosť prípravy a upečenie tohto typického horehronského jedla.

Haruľa (niekde aj zemiaková baba) sa v Medzibrode pripravuje zo zemiakov, cibule, cesnaku, korenín a najmä bylinky s výraznú chuťou – metky. V recepte na pravú medzibrodskú haruľu nenájdete žiadnu múku ani vajcia.

Prezentácia družstiev začína v sobotu o 10:30 hod. a súťaž sa otvára o 11:00 hod. Na poludnie v kultúrnom  programe vystúpi tanečná skupina Glams a po nej Detská dychová hudba z Portugalska. Ďalej sa predstaví  domáca spevácka skupina Borovô a Detský folklórny súbor Dratvárik.

O 15:00 hod, je vyhlásenie výsledkov súťaže o haruľu roka 2019. Následne bude pódium patriť rockovej kapele Hrmavica a po nej o 18:00 hod. vystúpi ABBA Slovakia. O 20:00 hod. začína diskotéka pod holým nebom Disco haruľa show.

Pokiaľ máte chuť na pravú haruľu a dobrú zábavu, sobotňajší Medzibrod s Haruľovou show je tou najlepšou cieľovou zastávkou aj pre Bystričanov, ktorí si sem môžu odskočiť z Radvanského jarmoku.

Autor: (dem), Foto: ilustračné