Architekt Jan Revaj vystavuje v banskobystrickej galérii na Lazovnej

Výstava
0 /

Od línie k forme  je názov autorskej výstavy architekta Jana Revaja, ktorú vo štvrtok 10. novembra otvoria v Gallery Lazovná 1 v Banskej Bystrici.

Jan Revaj predstavuje spojenie architekta, umelca a vizionára v súčasnom svete. Spolieha sa na svoj umelecký talent a fantáziu, ktorú rozvíja v kresbe a maľbe. Tú následne abstrahuje do foriem a návrhov svojich architektonických diel.

Pri tvorbe obrazov vždy vníma priestor za nimi a jeho tvorba vedie po imaginárnej ceste od línie k forme, aby tak vytvoril dokonalý priestor s emóciou. Keď kreslí premýšľa o priestore, keď navrhuje priestor, kreslí. Je umelcom v architektúre, ktorý „stavia svoje obrazy“ a vytvára jedinečný špičkový dizajn s dušou.

Architekt Jan Revaj:

„Mojím poslaním je robiť tento svet krajším, lebo krása v nás prebúdza dobro.“

Výstava Od línie k forme odkrýva príbehy vzniku architektonicko-umeleckých diel Jana Revaja. Tie sú prezentované  autorskými skicami, maľbami a dopovedajú ich fotografie s modelmi jednotlivých diel. Kurátorom výstavy je Karol Maliňák.

Jan Revaj pochádza z Liptovského Mikuláša. Architektúru študoval na Slovenskej technickej univerzite, Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave, Technickej univerzite a Univerzite úžitkového umenia vo Viedni v štúdiu Zahy Hadid.

Predtým ako založil svoje medzinárodné architektonické a dizajnové štúdio JANREVAJ architects  v roku 2010, pracoval na rôznych projektoch po celom svete. Najmä na európskych, amerických a ruských trhoch.

Vernisáž výstavy Od línie k forme  sa uskutoční vo štvrtok 10. novembra o 18.00 h v Gallery Lazovná 1. Podujatie spríjemní jazzová hudba v podaní  Róberta Ragana Jr.Martina Uhereka.

Výstava potrvá do 17. decembra 2022.  Viac informácií nájdete na https://janrevaj.com/.

Zdroj: Gallery Lazovná , Foto: archív J. Revaja