Pán Kuracina, to nemyslíte vážne?!

Blog
49 /

Jeden by si myslel, že taký majiteľ zbrojárskej firmy by mal byť vysporiadaný nielen so svojím svedomím, ale aj psychikou. Ako sa zdá, výnimky potvrdzujú toto pravidlo.

Český novinár

Nie je to tak dávno, čo český novinár Vladimír Ševela robil reportáž z okolia Banskej Bystrice pre Hospodářské noviny a portál www.ihned.cz. Hľadal odpoveď na otázku ako mohli ľudia z kraja, kde kedysi vypuklo slávne povstanie proti Hitlerovi, vyniesť do politiky Mariana Kotlebu: „Prečo ho volí majiteľ úspešnej firmy, robotník i obyvateľ horskej dedinky vypálenej nacistami?“

Ševela okrem iného navštívil aj firmu Grand Power v Slovenskej  Ľupči, ktorú vlastní armádny nadrotmajster vo výslužbe a aktuálne aj poslanec mestského zastupiteľstva v Banskej Bystrici Jaroslav Kuracina. Ten mu povedal:

„Jozef Tiso svojou politikou zachránil národ. Slovensko je dnes nesvojprávnou kolóniou Bruselu. A Marian Kotleba Slovákov zasa obrodí.“

Na novinársku otázku, či po vzore ozbrojeného poslanca NR SR Petra Krupu programovo vyzbrojuje Kotlebovu ĽSNS, reagoval Kuracina podráždene a chcel ihneď rozhovor ukončiť. Členom tejto strany podľa vlastných slov nie je, volil ju však a je jej  „morálnym“ podporovateľom. Na predvolebnú kampaň ĽSNS zapožičal svoje auto a Kotlebovi poslanci používajú jeho zbrane.

Konzervatívny denník

Neuplynul ani mesiac a Jaroslav Kuracina sa opäť zviditeľnil. Tentoraz v slovenskom Konzervatívnom denníku a následne aj na sociálnych sieťach v článku „Vymývanie hláv slovenským deťom. V rámci prezliekacieho týždňa sa žiaci majú prezliekať za iné pohlavie“.

Kuracina sa v ňom posťažoval:

„Tak som sa dozvedel, že budúci týždeň budú mať v škole, kde chodia moje deti prezliekací týždeň. Že prvý deň by mali byť v retro štýle, druhý v profesijnom. To by bolo v poriadku. Až na to, že vo štvrtok majú prísť prezlečené za INÉ POHLAVIE !!!. Za mojich čias nebola pre chlapca hroznejšia potupa, než ho donútiť ísť na verejnosť v dievčenských šatách!!!“

Kvôli tomu bol na škole za pani riaditeľkou:

„Našťastie bez pripomienok akceptovala môj názor a sľúbila vydať obežník týkajúci sa štvrtku s tým, že deti nemusia prísť prezlečené za iné pohlavie. Otázka je, ako to vyzerá na iných školách Slovenska !!!! Chlapi, nedovoľte aby vám traumatizovali synov. Nedovoľte, aby vašim synom podsúvali, že chodiť ako buzerant je normálne!!!!“

Podľa Kuracinu sa iniciatíva školy sa nedá nazvať inak, ako vymývanie detí a indoktrinovanie ich zhubnou gender ideológiou. Človek si môže zmeniť pohlavie podľa toho, ako sa cíti, bez ohľadu na jeho fyzické pohlavie.

Je zaujímavé, že keď sa pozriete na facebookový profil Jaroslava Kuracinu, popri niektorých kontroverzných textoch nájdete tam aj jeho svadobnú fotografiu, na ktorej spolu  s novomanželkou držia v rukách pištole. Na ďalšej fotografii drží pištoľ značky Grand Power jeho maloletý syn….

Okamžitá reakcia ĽSNS

Na webovej stránka ĽSNS sa v piatok objavila takáto správa:

„ Dnes (27. mája 2016) dopoludnia kontaktoval poslanec mestského zastupiteľstva Jaroslav Kuracina predsedu ĽS Naše Slovensko a banskobystrického župana Mariana Kotlebu s tým, že budúci štvrtok sa na jednej zo základných škôl v Banskej Bystrici, ktorej zriaďovateľom je mesto Banská Bystrica, majú chlapci prezliekať za dievčatá a dievčatá za chlapcov. Má sa tak udiať v rámci akcie „Mesiac LGBTI pod Urpínom, o ktorej informoval portál Bystrica24. Pán Kuracina žiadal, aby sme mu pomohli niečo spraviť, lebo on svoje dve deti do takejto úchylnej akcie nezapojí. Predseda ĽS Naše Slovensko Marian Kotleba okamžite reagoval. Za riaditeľkou základnej školy Slobodného slovenského vysielača vyslal trojčlennú skupinu na čele s poslancom Národnej rady Slovenskej republiky Jánom Morom. K tejto skupine sa pripojil aj samotný Jaroslav Kuracina ako zhrozený rodič, ale aj ako poslanec mesta Banská Bystrica.“

Boris Kollár

Je signifikantné, že na sťažnosť Jaroslava Kuracinu zareagoval na svojom facebookovom profile aj poslanec NR SR za stranu Sme rodina Boris Kollár sebe vlastným primitívnym spôsobom.

„To aký idiot vymyslel takúto sprostosť? To musela byt pekne vypatlaná hlava, čo vymyslela prezliekanie za iné pohlavie. Predpokladám, že to urobil nejaký deviant, ktorý sa bude ukájať pohľadom na chlapcov v sukničkách a pančuškách. Zobrať palicu a poriadne ho vymlátiť po tej sprostej hlave.“

A sociálnymi sieťami sa začala šíriť jedna nenávistná vlna za druhou. Stačil jeden účelový článok na internete …

ZŠ Slobodného slovenského vysielača na  Skuteckého 8

Na školskom webe visí tento oznam vedenia ZŠ SSV:

„Vážení rodičia, oznamujeme Vám, že sa začínajú šíriť nepravdivé informácie ohľadom akcie, ktorá sa bude konať na našej škole budúci týždeň pod názvom „Tematický týždeň“. Akciu sme naplánovali s tým najlepším úmyslom spríjemniť deťom vyučovací proces pri príležitosti MDD. Dištancujeme sa preto od všetkých informácií, ktoré boli uvedené v médiách alebo na sociálnych sieťach. Ďakujeme za vaše porozumenie a podporu.“

 A o tomto bude Tematický týždeň: Milí rodičia, žiaci, priatelia školy, v dňoch 30.5. – 3.6. 2016 sa uskutoční Tematický týždeň na základe iniciatívy žiakov našej školy. Témy na jednotlivé dni sme schválili v rôznych variantoch, pričom žiak sa nemusí zúčastniť ani jedného z nich, prípadne si vyberie ten variant, ktorý mu vyhovuje. Pôjde skôr o zábavu, na ktorú sa všetci tešíme.

Varianty: Pondelok – retro, folklór  Utorok – povolania, zvieratká  Streda – v športovom, džínsovina  Štvrtok – postavy/hrdinovia z rozprávok, kníh, filmov  Piatok – pyžamo, pásikavé oblečenie.“

Mesto Banská Bystrica

Na základe piatkového vyjadrenia poslanca MsZ Jaroslava Kuracinu prostredníctvom  svojho facebookového profilu, zaplavili sociálne siete konšpiračné teórie a výmysly v súvislosti s pripravovaným podujatím v ZŠ Slobodného slovenského vysielača. To má za následok sériu urážlivých článkov na adresu jednej z najlepších banskobystrických základných škôl a vedenie mesta.

Zriaďovateľom tejto školy je mesto Banská Bystrica, preto sa primátor Ján Nosko na základe informácií od poslanca Kuracinu už v piatok, 27.mája okamžite spojil s riaditeľkou ZŠ a poveril vedúceho Školského úradu o dôkladné prešetrenie celej záležitosti.

„Postup poslancov NR SR, ktorí vykonali na škole kontrolu bez toho, aby nás kontaktovali, nepovažujem za štandardný. Som toho názoru, že takéto citlivé témy by nemali byt predmetom verejnej konfrontácie  bez toho, aby bol urobený relevantný záver za účasti všetkých strán. Vyjadrenia, ktoré poškodzujú dobré meno jednej z najlepších základných škôl a mesta, považujem za neobjektívne. Tejto záležitosti budeme venovať pozornosť. Prešetríme ju aj za účasti rodičov a budeme informovať o záveroch,“

hovorí Ján Nosko. Vedenie mesta sa stretne s riaditeľkou školy a členmi Rady ZŠ SSV v pondelok 30. mája o 11:00 hod. 

Tak o čo ide, pán Kuracina? Žeby homosexualita bola v našej spoločnosti nemorálna a pištole v rukách malých detí nie?  

 

Autor: Miro Toman, Foto: ilustračné a FB Jaroslav Kuracina

Miro Toman