Ľubomír Motyčka: Čo ešte nevymyslíte vy tam hore?

Blog
14 /

Je psychická choroba nákazlivá alebo sú v tom drogy? Po skončení včerajšej tlačovky, kde boli všetci hlavní „vinníci“ súčasného stavu okrem Mikasa, ktorý ktovie kde a prečo zmizol, som si zapol Facebook ako prejav verejnej mienky.

V nádeji, že čo som tam nepochopil, tu konečne pochopím. Figu borovú, ozvali sa len tí, čo tiež nepochopili. Chaotické rozprávanie, fakty pretkávané táraním. No jednoducho Matovičovina – spojenie zákazu vychádzania s plošným testovaním, vyvolanie chaosu a strachu v spojení s hnevom ľudí.

Ja by som normálne rád vedieť, či tomu oni porozumeli. Viete, po toľkých hodinách rokovaní a vymýšľania hlúpostí sa aj mne ako regionálnemu poslancovi stalo, že som nevedel nakoniec o čom bola reč. Vždy sa nájde niekto ako Matovič, ktorý rozbije normálnu diskusiu.

No nakoniec som si začal ukladať myšlienky. Aj z pozície skôr narodeného. A tiež podľa prvých fotiek z Bardejova, kde sa vojaci tak dobre pripravili, že testovať síce mohli, ale nemali certifikáty pre ľudí, ktorí boli otestovaní. Ale to je v poriadku. Bol som na vojne a viem, že od „zelených gúm“ sa veľa nedá čakať. Narobil sa krik, vydali sa povely a nakoniec to dobre dopadlo. Určite.

Minister zdravotníctva sa rozhodol miništrovať a sám pomáhať na Orave. Aj to je jeden z dôvodov, prečo som sa nakoniec rozhodol tak, ako som sa rozhodol. Čo keby prišiel aj do Bystrice a ja by som sa dostal do jeho neodborných rúk? Fanatici sú nedôveryhodní, najmä tí politickí a náboženskí.

Obchody ostanú otvorené. Výborná správa. Pre štát. Nebude musieť odškodňovať. Že nesmú prísť zákazníci? Ktovie, koľko gramov „bieleho“ si pred takýmto rozhodnutím dali? Treba riešiť také detaily, ako pes môže behať len sto metrov od domu a s ním aj jeho pán. A ešte si aj pletú intravilán s extravilánom. No možno ani netušia ten rozdiel.

Prečítal som si múdrosti poslanca OĽANO, mladého Stančíka. Zázračne sa stal poslancom za OĽANO. Rieši nášho skorumpovaného prokurátora. Lebo to je dnes podľa neho tá najaktuálnejšia téma. A hurá máme Fica ako večnú tému. Pán poslanec Národnej rady, kedy prinesiete niečo, čo by Slovensku pomohlo? Nestačí spomínať čo bolo. Ja viem, že neviete. Takých tam Matovič potreboval do stáda. Inak ja viem, že máte pravdu, ale odpisovať nestačí. I keď váš plagiátorský vzor si to nemyslí.

OĽaNO je dnes symbolom strany neschopných. Máme obrovskú smolu, že je to práve v týchto vážnych časoch. Lebo toto je fakt nie je dobrá situácia. A aj preto som sa tak rozhodol. Neverím v kvalitne pripravené testovanie. Neverím v ich odbornosť. A som zodpovedný. Nechcem sa nakaziť. Mám už dosť rokov, aby som vyhlásil, že trvám na individuálnom testovaní. V zaručene nezamorenom priestore.

A prečo trvám na tom? Nechcem byť väzňom. A odmenu (teda certifikát) dostanú  len tí, ktorí budú testovaní. Ako občan mám na ňu právo aj ja. Obzvlášť keď som taký zodpovedný, že nechcem ísť do nadmerne rizikového prostredia.

Najskôr to bol trest, dnes darček za poslušnosť oznámený Najvyšším s úsmevom na tvári. Čerta starého, hrubý pľuvanec do tváre občanom to je. Nie, nebudem nijakovsky tolerantný. Skôr sa pýtam. To už v politike niet hanby, aby ste sa ostatné koaličné strany dokázali zbaviť Matoviča a tej jeho strašnej strany? Ale asi nie, veď vďaka nemu ste pri jednom koryte…

Vraj by som mal byť mierny, korektný a slušný. Patrí to k strane HLAS – sociálne demokracia. Mne to však dnes pripomína niečo ako ustupovanie hlúpym a neokrôchaným.

P. S. Pred Matovičovým domom, ale vôbec pred domami všetkých zainteresovaných tam hore, navrhujem medzi jednou a piatou v noci bubnové sóla. Za to, s akým pohŕdaním sa správate k občanom.

Autor: Ľubomír Motyčka, Foto: ilustračné

Ľubomír Motyčka

Ľubomír Motyčka