Jozef Ivan: Návrhy na ocenenie Najlepší športovci mesta za rok 2018

Blog
0 /

Už po 23, raz ocení naše mesto v marci budúceho roka úspešných športovcov, športových funkcionárov a športové kolektívy za predchádzajúci rok.

Anketa si za dvadsaťdva rokov svojej existencie získala významné postavenie nielen v našom meste ale i patričnú pozornosť na celom Slovensku. Veď v ktorom Slovenskom meste sa môžu pochváliť tým, že v ankete sú oceňovaní najlepší športovci – majstri Slovenska, Európy, sveta a olympijskí víťazi?

V minulom roku sa táto anketa stretla s veľkou kritikou adresovanou mestu, pracovníkom mestského úradu a organizátorom tejto ankety. Týkala sa najmä nezaradenia Mareka Hamšíka do tejto ankety. Kritické príspevky sa objavili na našom portáli Bystricoviny, slovenskom internetovom portáli šport 24 v článku pod názvom ”Fiasko v Banskej Bystrici. Hamšík s dlhým nosom, doma ho úplne odignorovali “ alebo pod článkom v blogu poslanca Igora Kašpera na faceboku pod názvom “Marek Hamšík prepáč”.

Píšuci kritici si neuvedomili, že to boli práve oni, ktorí to spôsobili svojou letargiou  a nečinnosťou. Nikto z nich totiž neurobil to najzákladnejšie – nenavrhol Mareka Hamšíka na toto ocenenie. A to i napriek tomu, že táto informácia im musela byť dobre známa. Bola totiž zverejnená okrem Radničných novín, ktoré dostáva každá banskobystrická  rodina, i na internetových portáloch banskobystrických periodík.

V týchto dňoch sa do každej rodiny v našom meste opäť dostali Radničné noviny č.11,v ktorých je na druhej strane článok: ”Povedzte nám o športových talentoch”. Obdobný článok sa objavil i na portáli Priekopník. V článku je popísaný spôsob kedy a ako navrhovať športovcov, športové kolektívy a športových funkcionárov na ocenenie. Som presvedčený o tom, že situácia z vlaňajšieho roka sa nebude opakovať a i minuloroční kritici si tento článok nielen prečítajú ale jeho pokynmi sa budú i riadiť. Stačí k tomu veľmi málo, prebrať sa z letargie, prekonať svoju lenivosť a vypísať podľa pokynov návrh na ocenenie.

Návrhy môžete posielať do 15. januára 2019 na adresu:

Mestský úrad, Odbor kultúry, športu a cestovného ruchu, Oddelenie športu, Československej armády 26, 974 01 Banská Bystrica alebo elektronicky na: dana.cibulkova@banskabystrica.sk.

Formulár nájdete v priložených súboroch na oficiálnej internetovej stránke mesta www.banskabystrica.sk, na stránke www.emsbb.sk, alebo v Klientskom centre mestského úradu.

Okrem zaslania návrhov budete môcť hlasovať za nominovaného športovca, ktorý bude ocenený v kategórii „víťaz internetového hlasovania“ o najlepšieho športovca mesta a o najlepší športový kolektív mesta. Hlasovanie prebehne po spracovaní návrhov na webovej stránke mesta www.banskabystrica.sk, kde bude umiestnený on-line formulár s nomináciou športovcov určený na hlasovanie v termíne od 1. do 8. februára 2019.

Autor: PhDr. Jozef Ivan, Csc., Foto: archív Bystricoviny + ilustračné