Viessmannov pohár v letnom biatlone žiakov začal tromi prvenstvami Patrášovej

0 /

V piatok podvečer pri korunovácii kráľovnej biatlonovej stopy Anastasiji Kuzminovej si prebrali ocenenia za uplynulú sezónu aj naše biatlonové nádeje z Banskej Bystrice. Individuálne ocenenie za zimnú sezónu získala v kategórii 10-11 ročných dievčat Sára Sedliaková z Fan klubu biatlonu Banská Bystrica a výraznou mierou prispela k celkovému víťazstvu tohto klubu v žiackych kategóriách v uplynulej sezóne. Už na druhý deň sa v prekrásnom prostredí Garden hotela Oravský Háj v Brezovici pri poľských hraniciach, predstavili naši mladí biatlonisti spod Urpína v ostrom štarte do novej letnej sezóny.

Fan klub biatlonu Banská Bystrica reprezentovali na Viessmannovom pohári v letnom biatlone žiakov 2019: Samuel Svrčina, Martin Cigler, Maroš Mihalíček, Daniela Salajová, Ľubica MItuchová, Ema Zvarová, Rebeka Tóthová, Sára Sedliaková, Sára Melicherová a Dominika Patrášová

Pre chorobu nevycestovali naše nádeje v kompletnom zložení a predstavili sa v značne oklieštenej zostave, keď najmä pri takzvaných amerických štafetách, ktoré boli spestrením a novinkou v tomto ročníku, museli improvizovať a poskladať miešané štafety s chlapcami z ďalšieho klubu z Banskej Bystrice ŠK Biatlon Mánia pod vedením trénera Dušana Šimočka.  Toto sa ukázalo ako správny ťah, keď v kategórii 12-13 ročných brali takto poskladané štafety z Banskej Bystrice, po nevídanom súboji na poslednej ôsmej streleckej položke, prvé dve miesta. To zlaté si nakoniec zabezpečili Dominika Patrášová – Fan klub a Oliver Gajdošovci – Biatlon Mánia a strieborné miesto sa ušlo Sáre Melicherovej – Fan klub spolu s Marekom Oravcom – Biatlon Mánia. Tretie miesto brala štafeta z Revúcej.

V sobotu bol na programe rýchlostný biatlon. Presne na obed odštartoval prvý pretekár a ukončil tak dlhé trojmesačné čakanie na pretekovú záťaž v žiackych kategóriách. Naše najväčšie želiezka v ohni sme mohli hľadať medzi dievčatami. V kategórii 14-15 ročných dievčat to boli Ema ZvarováRebeka Tóthová, ktoré sa ukazovali v tréningovom procese veľmi dobre a bol predpoklad, že zoberú miesta na stupni víťazov. Paradoxne im nevyšli položky v ľahu a pripísali si dve respektíve tri trestné kolá. V stoji minuli len po jednom terči, ale ani to nestačilo na stupne. Ema skončila štvrtá a Rebeka ôsma.

V nedeľu pri pretekoch v obratnosti výborný výkon podala Rebeka Tóthová a jeden veľmi tesný nepresný výstrel a pád na ťažkej trati ju pripravil o víťazstvo, keď za víťazkou zaostala o 14 sekúnd a skončila na nepopulárnom štvrtom mieste. Taký je však biatlon.

V kategórii 12-13 ročných dievčat po oba dni predviedla ukážkovú streľbu Dominika Patrášová, keď z pätnástich terčov ostal nesklopený len jeden. Tentokrát k tomu pridala aj rýchly beh a tak aj v sobotu i v nedeľu brala s prehľadom vo svojej kategórii prvé miesto.