Paulínu Bátovskú Fialkovú delil v Ruhpoldingu jeden terč od tretieho štvrtého miesta

3 /

Banskobystrickú biatlonistku Paulínu Bátovskú Fialkovú pripravili o lepší výsledok vo štvrtkových vytrvalostných pretekoch na 15 km zle pripravené lyže. V rámci 5. kola Svetového pohára v Ruhpoldingu obsadila desiate miesto a nebyť jednej chyby na strelnici, skončila by štvrtá. Vzhľadom na tieto aspekty však bola s výsledkom spokojná.

Banskobystričanka Paulína Bátovská Fialková odštartovala výborne, úvodnú streľbu v ležke zvládla bez chyby, rýchlo strieľala, ale bežecky to nebolo ono. V prvom kole mala 23. bežecký čas (+17s). No za 25,5 sekundy mala po čistej ležke, čo je na streľbu v ľahu veľmi dobrý čas. Nasledovalo druhé mierne lepšie kolo (+15s), ale stále aj to bolo bežecky v širšej špičke. Aj druhú stojku zvládla Duklistka spod Urpína parádne a so stratou 25 sekúnd jej patrilo 8. miesto. Skvelý výkon pokračoval aj v 3. kole (+18s). Paulína šla veľmi vyvážene a všetko jej popadalo aj na tretí pokus. Na tejto ležke mala 8. najrýchlejší strelecký čas. Aj štvrté kolo šla ako cez kopirák (+17s) a mala šancu vďaka štyrom nulám na pódium. No 19. Predposledný terč zmaril tieto plány. Posledné kolo bolo opäť identické ako predchádzajúce. Vo výsledkoch sa tak našla na 10. mieste s mankom dvoch minút a s 31 bodmi.

Pre TASR a slovenskybiatlon.sk Paulína Bátovská Fialková uviedla:

„Servismani vybrali zlú štruktúru lyží, od začiatku mi nešli. Mrzí ma to, lebo som naozaj vládala. Snažila som sa dať do toho maximum. Búšila som do toho, ale časy boli rovnaké. Snažila som sa strieľať nuly, aby to bolo hrateľné na dobrý výsledok, ale vedela som, že to pre slabší beh nevyjde. Aby bol z toho top výsledok, musia byť všetky zložky stopercentné. A to dnes nebolo. Ani ja som nebola, ale s jednou chybou to bolo celkom dobré. Možno som až príliš rozmýšľala nad tým, ako mi nejdú lyže a mala som tak pri streľbe čistú hlavu. Ak by som však dala štyri nuly a bola by som znovu štvrtá, tak asi by som skočila z balkóna (smiech). “

Tridsaťročná armádna biatlonistka žijúca v Banskej Bystrici sa v nemeckom stredisku ešte predstaví v sobotu v štafete a v nedeľu ju čakajú preteky s hromadným štartom.

„Idem sa vyjazdiť, oddýchnem si. So servismanmi si to vysvetlím, lyže, ktoré som dnes mala, im zakážem dávať na preteky. Som z toho smutná, dala som do toho veľa síl, uvidíme, ako ma to poznačí. So servismanmi sme si všetko povedali a urobia v masových pretekoch v nedeľu všetko pre to, aby mali zase rýchlu ´Paju´,

– dodala Bátovská Fialková, pričom k tratiam v Ruhpoldingu pri plusových teplotách poznamenala:

„Ruhpolding nesklamal. Podmienky neboli dobré, ale trať bola perfektná, to naozaj klobúk dolu. Je to rýchle a tvrdé. Skvelá robota na to, že dookola bola iba tráva.“

Paulína Bátovská Fialková v cieli

Vo štvrtok boli v štartovom poli tri Slovenky. Okrem Bátovskej Fialkovej aj Mária Remeňová, ktorá obsadila 62. miesto, jej sestra Zuzana Remeňová skončila na 83. priečke.

Autor: (job), Foto: Zdroj: slovenskybiatlon.sk + TASR