Paulína Fialková predčasne odlieta z Östersundu, na štart sa už nepostaví

ŠPORT
2 /

Na štvrtkové vytrvalostné preteky Svetového pohára na 15 km vo švédskom Östersunde nenastúpi banskobystrická biatlonistka Paulína Fialková. Nepredstaví sa ani v nedeľnej štafete. Na tréningu si totiž zranila ľavé koleno.

Paulína Fialková skončila v úvodnom kole Svetového pohára vo Švédsku v rámci individuálnych disciplín v šprinte na 7,5 km až na 44. mieste. Vo štvrtok mala absolvovať druhé individuálne preteky s prívlastkom vytrvalostné. Na štarte ju však neuvidíme. Svoje rozhodnutie zdôvodnila na svojej facebookovej stránke nasledovne:

„Bohužiaľ Vám, milí priaznivci biatlonu, musím oznámiť, že zajtra ma na štarte budete vyzerať márne. Na včerajšom tréningu som si zranila ľavé koleno a zajtra by som sa nedokázala plnohodnotne postaviť na štart. Po dôkladnom zvážení a diskusii s celým tímom sme sa rozhodli, že zajtra ráno odletím z Östersundu.“

Paulína ďalej prezradila, čo plánuje v najbližších dňoch:

„Absolvujem hneď potrebné vyšetrenia, pretože momentálne je najdôležitejšia diagnostika. Potrebujeme vedieť, čo sa v kolene udialo. Nie je to dobrá správa, ale verím, že moje rozhodnutie je správne. Držte mi palce, aby to nebolo nič vážne a mohla som sa čoskoro vrátiť do rozbehnutého kolotoča.“

Vo vytrvalostných pretekoch tak uvidíme tri naše biatlonistky z banskobystrickej Dukly. Ivonu Fialkovú, mladšiu sestru Paulíny so štartovým číslom 26, potom Teréziu Poliakovú, ktorá pôjde na trať s číslom 58 a mladú Veroniku Machyniakovú85-kou.

nedeľu je na programe ženská štafeta. Na ňu musia nastúpiť štyri biatlonistky z danej krajiny. Keďže v Östersunde zostanú len tri Slovensky, naša účasť v štafete nie je reálna.

Autor: (job), Foto: facebook + tasr