Mladí bystrickí biatlonisti si doviezli z Vyhní ďalších päť titulov

0 /

Na národnom šampionáte v letnom biatlone vo Vyhniach získali naši mladí pretekári z Banskej Bystrice ďalšie majstrovské tituly Slovenskej republiky v jednotlivých vekových kategóriách.

V kategórii 10-11 ročných dievčat kraľuje Jelka Švantnerová – Biathlon Mánia BB a platí o nej, že ktoré preteky v tejto sezóne dokončila, prišla vždy na prvom mieste. K titulu z Predajnej tak pridala aj ďalšie dva vo Vyhniach a skompletizovala tak svoju zbierku titulov na tri. Tento víkend jej sekundovala ďalšia členka tohto klubu Kristína Mesíková, ktorá v sobotu pri rýchlostnom biatlone skončila tretia a v nedeľu pri vytrvalostnom druhá.

V tej istej kategórii chlapcov po oba dni skončil na druhom mieste ďalší člen tohto klubu, Maxim Štrba.

V kategórii 12-13 ročných dievčat neprišla tento víkend v optimálnej bežeckej pohode vedúca pretekárka z Fan klubu biatlonu BB Dominika Patrášová a musela sa uspokojiť v sobotu s tretím miestom a v nedeľu s druhým. Prekvapila však členka ŠKP BB Xénia Uhliarová, ktorá skončila v sobotu druhá a v nedeľu si vybehla titul, najmä zásluhou výborného bežeckého výkonu na trati.

U 12-13 ročných na stupni víťazov skončil aj v sobotu – druhé miesto, aj v nedeľu – tretie miesto, Oliver Gajdošovci z Biathlon Mánie BB a potvrdilo sa, že sa po chorobe stále nemôže dostať do pohody, ktorá ho sprevádzala na začiatku sezóny.

V kategórii 14-15 ročných dievčat sa nám ušlo len jedno pódiové umiestnenie, keď v rýchlostnom biatlone si Veronika MIchalechová z ŠKP BB dobehla po tretiu priečku.

Do Banskej Bystrice tak po skončení sezóny mieria aj dva celkové tituly v letnom biatlone a to zásluhou Jelky Švantnerovej – Biathlon MániaDominiky Patrášovej Fan klub biatlonu, keď obe získali plný počet 500 bodov.

Slovenský zväz biatlonu (SZB) nominoval osem najlepších pretekárov v žiackych kategóriách na majstrovstvá Českej republiky v Bridličnej na Morave, ktoré sa uskutočnia už nasledujúci víkend.