Bystrickí mladí biatlonisti na stupňoch víťazov aj v II. kole letného Viessmann pohára

ŠPORT
0 /

Tento víkend sa v Revúcej za úmorného teplého počasia konalo druhé kolo Viessmann pohára v letnom biatlone. Naši mladí pretekári spod Urpína sa predstavili v žiackych aj v dorasteneckých kategóriách.

V sobotu sa konali rýchlostné preteky a v nedeľu vytrvalostné. Aj keď strelnica v Revúcej je známa svojou obtiažnosťou a trate sú náročné, hlavne favoriti nezaváhali. Do víkendových pretekov vstupovali až štyria pretekári z nášho mesta s honorom vedúcich pretekárov celkového hodnotenia.

V žiackych kategóriách zatiaľ kraľujú svojim kategóriám Jelka Švantnerová z Biathlon Mánia Banská Bystrica – dievčatá 10-11 ročné, Oliver Gajdošovci z Biathlon Mánia Banská Bystrica – chlapci 12-13 roční a Dominika Patrášová z Fan klubu biatlonu Banská Bystrica – dievčatá 12-13 ročné. Potvrdili to aj tento víkend, a aj keď si pripísali len po jednom víťazstve, bezpečne ostali na čele svojich kategórií.

Čiastkové veľmi dobré výsledky si pripísali: Maxim Štrba z Biathlon Mánia – 3. miesto v rýchlostných pretekoch 10-11 roční a Sára Melicherová z Fan klubu biatlonu  – 3. miesto vo vytrvalostných pretekoch 12-13 ročné.

V dorasteneckej kategórii 16-ročných Bruno Melicher z FAN TEAM-u Banská Bystrica tvrdo bojuje o líderskú pozíciu s Adamom Černákom z Valaská-Osrblie. Kým Bruno je rýchlejší na trati, Adam získava cenné sekundy na strelnici a presnejšia streľba mu vyniesla dve víťazstvá aj počas tohto víkendu. Bruno sa musel uspokojiť s druhými priečkami.

V tej istej vekovej kategórii u dievčat si drží druhú pozíciu v celkovom hodnotení Anka Donovalová z FAN TEAM-u, keď súboje s Kristínou Makovínyovou z ŠK Železiarne Podbrezová vychádzajú väčšinou v jej neprospech.

Stabilné výkony vo FAN TEAM-e pod vedením trénerky Janky Daubnerovej, našej bývalej reprezentantky, podáva v kategórii 17-19 ročných dorastencov Matej Gregor a stavia sa tradične na stupne víťazov.

Kompletné výsledky nájdete na:

https://www.biathlon.sk/sk/sutaze/vysledky/slp-2018-19/slp-v-lb-2019

Autor: (cb), Zdroj: SZB