Univerzitné ´sovičky´ si prehrali duel v Poprade v prvej štvrtine + HLASY

0 /

Basketbalistky BK ŠK UMB Banská Bystrica v prvom zápase nadstavby o 5. až 8. miesto v ženskej extralige podľahli pod Tatrami Popradu o dvadsať bodov. O výsledku rozhodla hlavne nezvládnutá prvá štvrtina.

Banskobystričanky viedli v Poprade iba raz, a to v úvode po jednom zásahu Turčanovej z trestných hodov (0:1). Domáce následne otočili stav na 7:1 a náš tím už iba znižoval. Nevyšiel mu najmä záver prvej štvrtiny, keď sme sa strelecky odmlčali na viac než tri a pol minúty. Prísnejšie kritéria zo strany univerzitných ´sovičiek´ znesie druhá desaťminútovka, ktorú vyhrali 8:7. Hoci v celom zápase prestrieľali súpera, úspešnosť bola príliš nízka – iba necelých tridsať percent.

Tretiu štvrtinu vyhrali Popradčanky 14:12, naše UMB nastrieľalo v tomto dejstve najviac bodov, no v štvrtej bol už rozdiel výraznejší v prospech domáceho tímu, keďže o výsledku už bolo viac – menej rozhodnuté. Bystričankám sa nedarila ani streľba spoza veľkého oblúka a zaznamenali príliš veľa strát. Nedokázali využiť ani výškovú prevahu pod košom, absentovala väčšia agresivita.

Naším ´sovičkám´ stále chýbajú zo zdravotných dôvodov skúsenejšie hráčky Števulová s Piperkovou. Bližšie informácie však trénerka Andrea Izáková nechce špecifikovať. Nevieme teda, kedy po dlhšej pauze zasiahnu do hry.

Najbližšie sa predstavia Univerzitné banskobystrické basketbalistky v sobotu 23. januára na palubovke poslednej Spišskej Novej Vsi.

BAM Poprad – BK ŠK UMB Banská Bystrica 58:38 (21:8, 28:16, 42:28)

Štvrtiny: 21:8, 7:8, 14:12, 16:10. TH: 9/4 – 18/9, trojky: 8 – 1, fauly: 21 – 16. Rozhodovali: Perečinský, Gacík a Karnay. Bez divákov.

Najviac bodov BAM: Rodáková 19 (4), Barboričová 8, Michlíková 7.

UMB: Dobrotová 0, Paulechová 2, Adriana Moravčíková 3 (1), Turčanová 6 + 11 doskokov, Šunová 2, (Kovalenková 14, Luptáková 2, Chovancová 4, Vyšná 5, Mrváňová 0, D. Žilinská 0)

Andrea Izáková, trénerka UMB: „Sebavedomie a sebadôvera. To sú prvé dva faktory, ktoré nám dnes chýbali. Opäť veľa stratených lôpt a nevyužitá výšková prevaha. Dovolili sme súperovi útočné doskoky a opakované strelecké pokusy. Musíme zvýšiť aktivitu a agresivitu v uvoľnení hráčky bez lopty a hru 1:1. Nemôžeme hrať na 1-2 hráčky, musí zabrať celý tím. Budeme teraz pracovať tvrdo na chybách, aby sme sa dobre pripravili na budúci víkend na Spišskú Novú Ves.“

Kateryna Kovalenko, najviac bodov za UMB: „Už v prvej štvrtine si súper vybudoval trinásťbodový náskok a nezvládli sme domáce už dobehnúť. Negatívom  z našej strany bolo veľa stratených lôpt a zla komunikácia tak v obrane ako aj v útoku. Málo sme strieľali na kôš a preto sa nám nepodarilo vyhrať.

Autor: (bl), Foto: fb ilustračné