Univerzitné basketbalistky potrápili Poprad, škoda herných výpadkov + HLASY

0 /

Basketbalistky BK ŠK UMB Banská Bystrica v piatkovom zápase nadstavby o 5. až 8. miesto v ženskej extralige sa snažili na domácej palubovke zdolať šiesty Poprad. A takmer sa im to podarilo nebyť dvoch herných výpadkov, najmä v obrane. Duel napokon prehrali o osem bodov. Zostávajú tak na siedmej priečke, z ktorej by mali vstúpiť i do play-off.

Prvú štvrtinu naše ´sovičky´ vyhrali. Dobre vstúpili do zápasu, videli 3:05:2. Hostky však v piatej minúte otočili vývoj na 7:9, ale po košoch a trestných hodoch pivotky Kovalenkovej a posily Háberovej sme opäť viedli, a to až o štyri body 13:9. Následne žiaľ hráčky UMB nepokryli Barboričovú a stav sa znovu menil na 13:14. Odpoveď Bystričanky našli, pretože trojku zaknihovala Adriana Moravčíková a keďže na trestné hody Vyšnej odpovedala dvojkou Popradčanka Vyšňová, do druhej desaťminútovky sme išli len s dvojbodovým vedením 18:16. Tá vyšla lepšie súperkám. Vyhrali ju o päť bodov, pretože po dvojke Števulovej (20:16) sa dostavil na našej strane prvý herný výpadok a basketbalistky spod Tatier to využili, nasúkali trinásť bodov v rade a otočili stav na 20:29. Následne Banskoystričanky odpovedali štyrmi košmi v rade, z toho tri zaknihovala Háberová, a dokázali znížiť na rozdiel jedného bodu – 28:29. Do vedenia sa však nevedeli dostať, pretože na strane hostí úradovala skúsená Sojáková, polčas teda skončil výsledkom 33:36.

V tretej štvrtine dokázali univerzitné basketbalistky zaknihovať iba deväť bodov. Hneď v úvode znižovala Števulová na rozdiel bodu a po trojke Lukačíkovej sme viedli 38:36. Lenže následne sme sa netrafili do koša takmer sedem minút! Popradčanky otočili výsledok vo svoj prospech a viedli o jedenásť bodov – 38:49. Až 110 sekúnd pred koncom tohto dejstva znižovala Mrváňová na 40:49 a po nej pivotka Turčanová na 42:49. Nebolo tak ešte všetko stratené. V štvrtej štvrtine Bystričanky bojovali. Spoza veľkého oblúku sa trafila Lukačíková a vyzeralo to nádejne – 45:49. Lenže trojku dala aj Grígerová na opačnej strane, takže sme sa nevedeli dotiahnuť na súpera. Ten si náskok udržiaval a dve a pol minúty pred koncom ho dokázal navýšiť opäť na jedenásť bodov – 49:60. Zaknihoval dôležitú trojku v podaní Rodákovej. Následne si už Popradčanky záver ukontrolovali a pripísali si na svoje konto víťazstvo, keď boli lepšie najmä na útočnom doskoku a získali viac lôpt než Bystričanky a zaznamenali i menej strát.

BK ŠK UMB Banská Bystrica – BAM Poprad 54:62 (18:16, 33:36, 42:49)

Štvrtiny: 18:16, 15:20, 9:13, 12:13. TH: 15/10 – 9/7, trojky: 4 – 5, fauly: 17 – 14. Rozhodovali: Doušek, Obertová a Donovalová. Bez divákov.

UMB: Paulechová 5, Adriana Moravčíková 5 (1), Števulová 7 (1), Turčanová 5 + 7 doskokov, Vyšná 6 (Kovalenková 5, Háberová 9, Lukačíková 10 (2), Mrváňová 2, Chovancová 0, Dobrotová 0, D. Žilinská 0)

Najviac bodov BAM Poprad: Sojáková 17 + 13 doskokov, Barboričová 12 a Vyšňová 10.

Gabriela Turčanová, kapitánka UMB: „Do zápasu sme nastupovali s chuťou vyhrať. Hra bola pomerne vyrovnaná, čomu vďačíme aj plnej zostave tímu a taktiež príprave na zápas počas celého týždňa. Nanešťastie nás stálo veľa síl dobiehať dva párminútové herné výpadky a tak sa so záverečným klaksónom tešili súperky. Z chýb sa musíme poučiť do ďalších zápasov.“

Daniela Žilinská, hráčka UMB: Oproti ostatným zápasom sa náš herný výkon zlepšil. Mrzia však výpadky v obrane, ktoré nás stáli možno prvé víťazstvo nad týmto súperom v sezóne. Verím, že ak sa v budúcich zápasoch vyvarujeme chybám v obrane, tak budeme môcť pomýšľať i na lepšie výsledky proti ostatným súperom.“

Autor: (bl), Foto: BK ŠK UMB