Sovičky vyhrali aj druhý duel, doma pokorili nováčika z Košíc o 25 bodov + HLASY

0 /

Basketbalistky UMB Banská Bystrica v 9. kole ženskej Niké extraligy uhrali druhé víťazstvo v sezóne, keď si doma poradili s košickým CBK. Nováčik z východu republiky pod Urpínom prehral o 25 bodov, čo je vcelku dosť.

Prvý kôš duelu dala domáca Matejčíková, ale hostky otočili do dvoch minút na 2:7 po dvojke a trojke Kašperanovej. UMB potom tromi košmi v rade zvrátilo stav na 9:8, avšak Košičanky znovu viedli po zásahu Kašperanovej 9:10. Záver prvej štvrtiny lepšie zvládli Bystričanky a po troch bodoch Ďurjakovej bol stav priaznivejší 14:11. V druhom dejstve náskok ´sovičiek´ narastal. Presadzovali sa pod košom i z väčších vzdialeností a v pätnástej minúte tak viedli o jedenásť bodov 27:16. Hostky potom dvoma košmi v rade stiahli náskok, ale záver polčasu znovu vyšiel lepšie univerzitným basketbalistkám spod Urpína a na polčas išli spokojnejšie po výsledku 37:25.

V tretej štvrtine ´sovičky´ pokračovali v aktívnej hre, dobre bránili a vedenie navýšili i vďaka takmer štvorminútovej odmlke CBK na sedemnásť bodov – 45:28. Košičanky potom po oddychovom čase vyrovnali hru, ale aj záver tohto dejstva patril Bystričankám, keď sa presadili Ďurjaková, Matejčíková, HáberováPiperková. Do štvrtej štvrtiny išli univerzitné basketbalistky s devätnásťbodovým náskokom 54:35. A ten ešte v štvrtej časti zveľaďovali, keď im vyšli aj strely spoza veľkého oblúka a rovnako i spod koša. Hráčky CBK prehrávali už o tridsať bodov, až v poslednej minúte dvoma košmi za dva a tri body skresali manko na konečný výsledok 75:50.

BK ŠK UMB Banská Bystrica – CBK Košice 75:50 (14:11, 37:25, 54:35)

Štvrtiny: 14:11, 23:14, 17:10, 21:15. TH: 8/12 – 12/18. Trojky: 7/26 – 4/18. Fauly: 14 – 19. Rozhodovali: Bartoš, Fanfara, Višniarová. Diváci: 60.

BK ŠK UMB Banská Bystrica: Ďurjaková 18, Matejčíková 11, Piperková 8, Mrváňová 6, Vyšná 2 (Kollárová 14 /15 doskokov/, Turčanová 8, Luptáková a Šimčíková po 3, Háberová 2, Šunová a Slavíková po 0)

CBK Košice: Kašperanová 11, Krištofová a Nigutová po 7, Stollárová a Tomajková po 0 (Liashenko a Čatlošová po 8, Lukačíková a Škvareková po 4, Zahornacká 1, Sunitrová 0)

Trénerka UMB Andrea Izáková: „Dnes sme si držali víťazstvo od začiatku zápasu, boli sme aktívne dopredu, čo verím, že sa páčilo aj našim divákom. Dali sme si pozor na zbytočne stratené lopty, čo sa nám darilo najmä v 1. polčase, ale oproti predchádzajúcim zápasom bolo fajn, že sme ich konečný počet stiahli takmer na polovicu. Obrana až na pár výpadkov v koncentrácii v hre 1:1 a niekedy v rotáciách, keď sme zbytočne bránili 2 – 3 hráčky na hráčke s loptou, bola dnes oveľa kvalitnejšia oproti zápasom z úvodu sezóny. Som rada, že ani pri prestriedaní sme nezmenili charakter aktívnej hry a že sme sa všetky zaslúžili o druhú výhru v tejto sezóne. Chcem dievčatá pochváliť za bojovný, kolektívny a zodpovedný výkon, dnes sme si jednoznačne zaslúžili vyhrať.“

Najviac bodujúca hráčka UMB Eva Ďurjaková: „Som veľmi rada, že sme vyhrali tento dôležitý zápas. Dnes sme mali prevahu pod košom, ktorú sme využili a na druhej strane nám padli aj strely z vonku. Dúfam, že nadviažeme na dnešný bojovný výkon a posunie nás to do budúcich zápasov.“

Najbližšie sa UMB stretne v mestskom derby so Sláviou, a to po reprezentačnej prestávke v sobotu 3. decembra na domácej palubovke v univerzitnej hale na Tajovského 40.

Autor: (job), Foto: Zdroj: BK ŠK UMB (Ivan Golembiovský)