Sovičky odohrali v Košiciach vyrovnaný duel, nepodržali ich trestné hody + HLASY

1 /

Basketbalistky BK ŠK UMB Banská Bystrica neuspeli v prvom zápase druhej fázy play-off o 5. až 8. miesto na palubovke Young Angels Košice. Domáce ´anjelky´ lepšie zvládli druhý polčas a duel vyhrali o šesť bodov 72:66. V sérii hranej na dve víťazstvá sa ujali vedenia 1:0. Odveta pod Urpínom sa bude hrať vo štvrtok 11. apríla.

Univerzitné basketbalistky mali dobrý nástup do stretnutia. Ujali sa vedenia (0:4) a aj keď Košičanky otočili, vždy sa na súpera bodovo doťahovali. Dve pol minúty pred koncom prvej štvrtiny bol po trojke Cvoligovej stav vyrovnaný – 13:13. Hostky potom znovu viedli o dva body, lenže na to odpovedali ´sovičky´ sedembodovou šnúrou a stav bol po desiatich minútach 15:20. V druhej štvrtine si hráčky UMB udržiavali vedenie o tri až štyri body a tri minúty pred koncom polčasu znovu viedli o päť bodov – 27:32, pol druha minúty o štyri body – 30:34. Lenže ´anjelky´ pred veľkou prestávkou premenili viacero trestných hodov a výsledok otočili na 37:36.

V tretej štvrtine si Košičanky udržiavali vedenie a postupne ho navýšili až na rozdiel šiestich bodov – 48:42. Sovičky tento náskok skresali na dva i tri body, bojovali, no súper opäť úradoval na konci tohto dejstva z trestných hodov a v tomto ukazovateli bol jasne lepší, stav bol 56:51. Štvrtá štvrtina bola vyrovnaná. Po trojke Mrváňovej tím spod Urpína v 33. minúte vyrovnal na 56:56 a dokonca išiel o pár sekúnd po koši Vaigl aj do vedenia o bod a po trojke Dovčíkovej o dva – 60:62. Lenže následne Bystričanky takmer štyri minúty netrafili loptu do koša a domáce razom viedli o dva body. Neuschlová potom jedným premeneným trestným hodom z dvoch znížila na rozdiel jedného bodu 64:63, no Košičanka Šedivá odpovedala dvojkou z hry a k nej sa v závere pripojili aj spoluhráčky, ktoré premenili všetky nariadené trestné hody, celkovo až šesť!. Vďaka nim sa tak tešili z výhry 72:66 domáce ´anjelky´.

Young Angels Košice – BK ŠK UMB Banská Bystrica 72:66 (15:20, 37:36, 56:51)

Štvrtiny: 15:20, 22:16, 19:15, 16:15. TH: 30/23 – 23/12, Fauly: 22 – 29, Trojky: 3 – 6, Rozhodovali: Cibulka, Bullo a Čurilla. Diváci: 50.

Najviac bodov Young Angels: Šedivá 16, Szmereková, Pelánová a Plavnická po 10, Mandelíková 9.

UMB: Mrváňová 6(2), Háberová 6, Dovčíková 12(2), Krajčírová 13(1), Vaigl 7 (Neuschlová 4, Cvoligová 3, Turčanová 8, Vyšná 7, Matejčíková 0)

Andrea Izáková, trénerka BK ŠK UMB Banská Bystrica: „Určite nás mrzí výsledok zápasu vzhľadom na dobre rozbehnutý úvod. Bol to náročný duel po fyzickej aj mentálnej stránke. Napriek tomu, že sme zo seba vydali maximum, nám to dnes nevyšlo. Verím, že vo štvrtok využijeme výhodu domáceho prostredia a vyrovnáme sériu na 1:1. Gratulujem súperovi.“

Simona Neuschlová, hráčka UMB pre bystricoviny.sk: „Zápas bol náročný už od začiatku. Aj keď sme síce mali dobrý vstup a prišli sme s energiou, tak sme sa neskôr trápili a stratili strašne veľa lôpt. Taktiež sme pohoreli na trestných hodoch vo chvíľach, keď sme to potrebovali a to nás stálo víťazstvo. Verím, že vo štvrtok to bude z našej strany o dosť lepší výkon.“

Paula Vyšná, hráčka UMB pre exz.sk:Bojovali sme do posledných minút zápasu. Šťastie však stálo na košickej strane. Nám môže byť ľúto, že sme nepremenili dosť trestných hodov a súperovi sme darovali koše z druhých šancí, pretože nám robilo problém odstavovanie. Nevadí, ideme ďalej a veríme, že vo štvrtok vyhráme a vyrovnáme sériu na 1:1.“

Basketbalistky UMB sa v odvetnom zápase proti Young Angels Košice predstavia na domácej palubovke v hale Fakulty telesnej výchovy, športu a zdravia na Tajovského ul. 40 vo štvrtok 11. apríla o 18.30 hodine.

Autor: (cb), Foto: ilustračné